Velká Británie: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: kosmopolitní Londýn, katedrály ve Winchesteru, Coventry, Canterbury, Windsor, Oxford, Shakespearovo rodiště Stratford upon Avon, jezerní oblast Lake District, skotská jezera Loch Ness, Loch Lomond, přírodní zajímavost Giant´s Causeway v Severním Irsku.Cestopisy z Velké Británie

Británie je plná historických památek, katedrál, hrabství, hradů a muzeí. Sídla aristokracie jsou rozeseta po celé zemi. Na několika místech se nachází megalitické památky, z nichž nejznámější je Stonehenge ve Wiltshiru.

VELKA BRITANIE III.

Tento ostrovní stát je konstituční monarchií, jejíž hlavou je od roku 1952 královna Elizabeth II, která stojí i v čele Commonwealthu. Velkou Británii tvoří čtyři země Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko. Dále jí patří řada okolních ostrovů a závislá území v Gibraltaru i zámoří. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Velké Británie.

 

Letní sídlo královské rodiny v Balmoral, SkotskoLetní sídlo královské rodiny v Balmoral, Skotsko

Zámek Craigievar, Alford, SkotskoZámek Craigievar, Alford, Skotsko

Dunnottar Castle, Stonehaven, SkotskoDunnottar Castle, Stonehaven, Skotsko


Zajímavosti ve Velké Británii

Britské ostrovy jsou známé především svým chladným, vlhkým podnebím. Jediné místo, kde přichází v úvahu koupání v moři, je na jihu Anglie v oblasti Cornwallu. Británie byla již v 19. století rozvinutou průmyslovou zemí, a tak je vysoce urbanizována. V Anglii a Walesu se nevyskytují téměř žádné lesy, krajinu zabírá farmářská půda a vřesoviště. Skotsko naopak pokrývá drsná jezernatá vrchovina, kde není hustota obyvatel tak vysoká.

Další fotky z Velké Británie si můžete prohlédnout v naší galerii.

 

Velká Británie

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa