Ukrajina: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Kyjev, Jalta, výstup na Hoverlu, muzea v přístavu Oděsa, Koločava a Siněvirský národní park.Cestopisy z Ukrajiny

Na jihu se Ukrajina svažuje k Černému moři. Pobřeží zdobí prosluněné písečné pláže. Zde se především nachází perla Černomoří – nyní bohužel sporné území - poloostrov Krym, kde 60 procent lidí tvoří Rusové.

Ukrajina leží ve východní Evropě u Černého moře. Bývala svazovou republikou někdejšího SSSR. Do dějin lidstva se bohužel zapsala především výbuchem jaderné elektrárny Černobyl v roce 1986. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Ukrajiny.

Skalka před vrcholem Pikuj, polonina Bukovina, UkrajinaSkalka před vrcholem Pikuj, polonina Bukovina, Ukrajina

Dřevěný kostelík ve Svaljavě (foto: Stanislava Brůhová)Dřevěný kostelík ve Svaljavě (foto: Stanislava Brůhová)

Skanzen v Užhorodu, UkrajinaSkanzen v Užhorodu, Ukrajina


Zajímavosti v Ukrajině

Jedná se však o poměrně rozlehlé území s krásnou přírodou, přes které do Evropy od dávných dob putovaly kočovné kmeny z euroasijských stepí - Hunové, Chazaři, Avaři, Bulhaři a Maďaři. Cestování v nádherných horách se zapadlými vesničkami, kde se zastavil čas, nese nádech dobrodružství. Ukrajinská města jsou plná nádherných pravoslavných kostelů. Oblíbenou destinací mnoha českých cestovatelů je Podkarpatská Rus. Celé toto území bylo mezi dvěma válkami součástí Československa.

Další fotky z Ukrajiny si můžete prohlédnout v naší galerii.

Ukrajina

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa