Švýcarsko

Švýcarsko: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Bern, historická města Ženeva, Thun, starobylý Sankt Gallen, malované domy v Appenzellu, horská túra v okolí Matterhornu, luxusní horská střediska Sankt Moritz a Davos.Cestopisy ze Švýcarska

Švýcarsko nabízí především přírodní krásy. Leží zde nejen jedna z nejkrásnějších hor Matterhorn,  nebo známý Eiger, ale stovky dalších, stejně nádherných štítů. Za všechny jmenujme alespoň hory Dom, masiv Bergell a Les Diablerets. Jsou zde mimořádné podmínky pro  všechny outdoorové sporty.

Matterhorn

Naleznete tu zajímavá horská střediska, upravenou krajinu, malebné vysoko položené vesničky s lidovou architekturou. Na druhou stranu města s historicky cennými jádry jsou moderní, upravená a nabízejí mnoho muzeí a galerií. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Švýcarska.

 

Alpy, ŠvýcarskoAlpy, Švýcarsko

Pyramides D´Euseigne , ŠvýcarskoPyramides D´Euseigne , Švýcarsko

Matterhorn, ŠvýcarskoMatterhorn, Švýcarsko


Zajímavosti ze Švýcarska

Švýcarsko je malá země, která se však řadí k nejbohatším státům světa. Je centrem bankovnictví, sídlem Světové zdravotnické organizace (WHO), Červeného kříže, OSN  a dalších mezinárodních institucí. Především díky své dlouholeté neutralitě se tato středoevropská země těší vysokému respektu. Tato čistá a dobře organizovaná země je výsledkem smísení francouzských, německých a italských vlivů. Kromě těchto tří jazyků se ve Švýcarsku v jednom kantonu hovoří ještě rétorománsky. Nicméně rozšířeným pracovním jazykem je angličtina.

Další fotky ze Švýcarska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Švýcarsko

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa

Diskuse

Jana Fajmonová
Jana Fajmonová

Ahoj,


 


nabízím k prodeji roční švýcarskou dálniční známku. Cena 900 CZK, ideálně osobní předání v Praze nebo Pardubicích.


Pište na email: j.fajmonova@gmail.com


 


Mějte prima,


Jana

Veronika Možíšová
Veronika Možíšová

Ahojte, chci se zeptat, zda se tu najde někdo, kdo by rád vyrazil za prací a cestováním do Švýcarska, může to být i Rakousko, Itálie či Francie. Sběr ovoce, popř. práce na farmě. Mám auto, můžeme se domluvit a jet. Kdyžtak pište na mozisova.v@seznam.cz

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =