Slovinsko: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: stará část metropole Ljublaně, Julské Alpy s ledovcovými jezery (zejména Bled) a hrady, výlet na kánoi po řece Sávě, národní park Triglav, vápencové jeskyně v oblasti Kočevski Rog, istrijské pobřeží.Cestopisy ze Slovinska

Slovinsko má jen malý kousek mořského pobřeží a proto jsou jeho hlavní turistickou devizou hory. Nachází se zde velký počet chráněných parků. Nicméně i tak ve slovinské části pobřeží poloostrova Istrie leží několik významných středisek, jimiž jsou Koper, Izola, Piran, Portorož.

Vedle úchvatné přírody Slovinsko nabízí také řadu historických památek, především hrady a chrámy. Obdivovat můžete perly benátské architektury z dob Benátské republiky. Na některých místech se dochovaly stopy římského osídlení. Mnoho cestovatelů uchvátí především okouzlující atmosféra staré Ljublaně. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Slovinska.

Salaše u Koči pri jezeru, Julské Alpy, SlovinskoSalaše u Koči pri jezeru, Julské Alpy, Slovinsko

Lublaň, SlovinskoLublaň, Slovinsko

Triglav, Julské Alpy, SlovinskoTriglav, Julské Alpy, Slovinsko


Zajímavost ze Slovinska

Ze všech států bývalé Jugoslávie bylo právě Slovinsko vždy ekonomicky nejvyspělejší zemí. Navíc se v roce 1991 odtrhlo od jugoslávské federace poměrně mírovou cestou, takže nový samostatný stát nezbrzdila ve vývoji poválečná obnova, jak je tomu u ostatních členů někdejší Jugoslávie.

Další fotky ze Slovinska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Slovinsko

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa