Rusko: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Petrohrad, Moskva a její historické památky,  klášterní komplex Pečory, trekking nebo rafting na Kavkaze a Uralu, projížďka po transsibiřské magistrále vedoucí z Moskvy až po Vladivostok.Cestopisy z Ruska

Ruská federace je největším státem světa, rozkládá se od východní Evropy přes celou severní část Asie až k Ochotskému a Beringovu moři. Zaujímá téměř 12 % světové souše (17,1 milionu km2) a skládá se z 21 republik. Většina území leží v krajně nepříznivých oblastech a je velmi řídce osídlena. Evropu od Asie odděluje pohoří Ural, dále na východě se rozkládá Sibiř.

 

Chrám Vasila Blaženého - mistrovské dílo ruské architektury, Rusko

 

Rusko je obrovská země, která nabízí celou řadu nádherných oblastí pro cestovatele dobrodružnějších povah a milovníky rozlehlé, civilizací téměř nedotčené přírody. Tato "země velkého medvěda” není dosud převálcovaná světovou globalizací. Díky zásobám ropy a plynu se sice už nenachází v hospodářské krizi jako na počátku 90. let, ale bohatství je v zemi rozděleno velmi nerovnoměrně. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Ruska.

Jergaki, Sibiř, RuskoJergaki, Sibiř, Rusko

Sedmašedesátiletá lovkyně medvědů, RuskoSedmašedesátiletá lovkyně medvědů, Rusko

Pobřeží u mysu Velikan, Sachalin, RuskoPobřeží u mysu Velikan, Sachalin, Rusko


Zajímavosti v  Rusku

Přestože podmínky pro cestování jsou tu kromě několika nebezpečných oblastí příznivé, Rusko se asi ještě nějakou dobu nestane cílem masových turistických zájezdů. Výjimkou jsou městské a obchodní cesty do Moskvy, Petrohradu či dobrodružně zaměřené zájezdy na Sibiř. K návštěvě láká Kamčatka se svojí mystickou krajinou, posetá tryskajícími gejzíry, kouřícími fumaroly, termálními prameny a řadou jiných geotermálních jevů. Rusko pro většinu cestovatelů představuje stále velký krok do neznáma. Ten, kdo tyto obavy překoná, si však odnese silné a nezapomenutelné zážitky. Pro cestování je významná Bajkalsko-Amurská magistrála, Transibiřská magistrála a vnitrostátní letecká doprava. Základ ruského území vytvářejí čtyři rozsáhlé přírodní celky: Východoevropská rovina, Západosibiřské nížina, Středosibiřská vysočina a Dálný východ.

Další fotky z Ruska si můžete prohlédnout v naší galerii.

 

Rusko

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa