Mallorca

Mallorca: cestopisy a průvodce

Mallorka je nejen ostrov plný přírodních a architektonických krás, je to i místo s bohatou a zajímavou historií.Jednou z otázkami obklopených kapitol mallorské minulosti je přítomnost prehistorické talayotské kultury, která po sobě na Mallorce a sousední Menorce zanechala množství kamenných staveb.

Mallorca, zdroj WikipediaMallorca, zdroj Wikipedia

Jedním z míst, kde lze na Mallorce na pozůstatky talayotských staveb narazit, je areál starého panského statku Son Real nacházející se u pobřeží Alcudijského zálivu jen dva kilometry od turistického letoviska Can Picafort. Son Real je nejen považován za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Baleárských ostrovů, ale je i zářnou ukázkou tradičního života na tzv.“possessions“, neboli panských statcích, v dobách, kdy byla Mallorka královstvím a zemědělské statky patřily šlechtě.

Cap Formentor, Mallorca, zdroj WikipediaCap Formentor, Mallorca, zdroj Wikipedia

Dalším z míst, která si nenechte ujít, je výlet na poloostrov Formentor zařezávající se hluboko do Středozemního moře. Je jedním z nejzajímavějších přírodních skvostů Mallorky a podle některých názorů i jedním z nejkrásnějších míst světa. Tahle proslulost s sebou nutně přináší i další nej. Formentor je také jedním z nejnavštěvovanějších míst na Mallorce.

Mallorca

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa

Diskuse


Určitě doporučuji Formentor, ale nevynechat i další výlety!

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =