Litva: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Vilnius s četnými památkami, centrum vzdělanosti Kaunas, lázně Druskininkai, národní park Kuršiu Neria, město Nida na Kurské kose, Vrch křížů ve městě Šiauliai, městečko Trakai v oblasti ostrůvků a jezer.Cestopisy z Litvy

Litva je nejjižněji položená a zároveň největší ze tří pobaltských zemí. Nezávislost Litva vyhlásila již v roce 1990, avšak odpovědí byla intervence ruské armády a napětí, které skončilo až o rok později uznáním Litvy jako samostatného státu ostatními zeměmi světa včetně samotného Ruska.

Kostelík, Litva

Povrch Litvy tvoří převážně rovina, průměrná nadmořská výška zde činí pouhých 99 m. Nejvyšší vrchol dosahuje výšky jen 293,6 metrů. K Litvě patří i severní část známé Kurské kosy, úzkého písečného poloostrova vybíhajícího z Kaliningradské oblasti. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Litvy.

 

VilniusVilnius

Druskininkai - pravoslavný kostel z roku 1865Druskininkai - pravoslavný kostel z roku 1865

Hrad TrakaiHrad Trakai

 


Zajímavosti v Litvě

Země nabízí k návštěvě řadu historických památek, ale také zajímavé pobřeží, kde lze provozovat vodní sporty a v zimě rybaření na ledu. Jedním z lákadel jsou písečné duny na poloostrově Kurská kosa. Stranou zájmu turistů nezůstává samozřejmě město Vilnius, ale ani jaderná elektrárna Ignalina.

Další fotky z Litvy si můžete prohlédnout v naší galerii.

 

Litva

Cestopisy a reportáže

Pobaltím na kole

Litva, Lotyšsko a Lichtenštejnsko jsou tři pobaltské republiky plné kontrastů a nádherných míst. Velmi dobře je poznáte třeba z cyklistického sedla.

Zajímavá místa