Itálie: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: historická města Milán, Mantova, Florencie, Neapol, Řím s paláci, obrazárnami a dómy, projížďka gondolou v Benátkách, Terst, Janov, citrusové háje na Sicílii, sopky Vesuv a Etna, festival čokolády v Perugii, a italské Alpy, zejména Dolomity.Cestopisy z Itálie

Itálie patří zaslouženě k nejnavštěvovanějším zemím Evropy a celého světa. Rozkládá se téměř celá na Apeninském poloostrově, ale patří k ní i ostrovy jako Sicílie, Sardinie, Ischia, Capri, Liparské ostrovy. Na území Itálie se nacházejí dvě enklávy, nezávislé státy San Marino a Vatikán.

Rybářské loďky u pevnosti Castel dell´Ovo, Neapol, Itálie

Území Itálie nabízí vysoké Alpy na severu, z nichž zejména vápencové Dolomity si získaly srdce mnoha horalů. Pobřeží každoročně okupují davy turistů chtivých pláží a teplého Středozemního moře. Jih země korunuje vyprahlá rurální SicíliePřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Itálie.

Skalní oblouk Arco San Felice v pozadí městečko Vieste, ItálieSkalní oblouk Arco San Felice v pozadí městečko Vieste, Itálie

Dary moře k Itálii neodmyslitelně patří, GarganoDary moře k Itálii neodmyslitelně patří, Gargano

Městečko Peschici, ItálieMěstečko Peschici, Itálie


Zajímavosti v Itálii

Itálie je vyhledávaná pro neuvěřitelné množství památek nevyčíslitelné hodnoty z různých historických období. Pyšní se pozůstatky z dob římského impéria i paláci z časů, kdy byla kolébkou renesance. Malebnou krajinu zdobí hrady, zámky, kostely, kláštery a opevněná města. Mezi její klenoty patří především Řím, Florencie, Benátky a Neapol, ale jsou zde desítky dalších zajímavých měst a městeček. Italská muzea patří zcela určitě k nejznámějším a nejvýznamnějším na světě. Vyhlášená je italská pohostinnost a družnost a především italská kuchyně, která zdomácněla takřka po celém světě.

Další fotky z Itálie si můžete prohlédnout v naší galerii.

 

Itálie

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa