Chorvatsko

Chorvatsko: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: historická metropole Záhřeb, Eufraziova bazilika Poreči na Istrii a další římské památky v oblasti, malebné staré město Dubrovnik, středověké město Krk na stejnojmenném ostrově, písečné pláže na ostrově Rab, krasová oblast v národním parku Krka, Plitvická jezera, pohoří Velebit a Biokovo.Cestopisy z Chorvatska

Koncem 90. let zažilo Chorvatsko turistický boom, který z něj mimo jiné udělal nejoblíbenější prázdninovou destinaci českých rekreantů. Každoročně do Chorvatska směřuje na dovolenou 800 tisíc Čechů. Mnohé kempy, hotely a pláže zní především češtinou.

 

Plitvická jezera, Chorvatsko

 

Chorvatsko však vždy nezažívalo časy rozkvětu. Země se v roce 1991 oddělila od jugoslávské federace a následující roky přinesly národnostní válečný konflikt, v němž přišly o život desetitisíce Chorvatů a statisíce lidí byly vyhnány ze svých domovů. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Chorvatska.

Pohoří Biokovo, ChorvatskoPohoří Biokovo, Chorvatsko

Dubrovník, ChorvatskoDubrovník, Chorvatsko

Plitvická jezera, ChorvatskoPlitvická jezera, Chorvatsko


Zajímavosti v Chorvatsku

Země je dnes populární především kvůli svému mořskému pobřeží, kde se prolínají přírodní krásybohatou historií. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády. Turisté míří na poloostrov Instrii nebo do jižnější Dalmácie. Oblíbené jsou také chorvatské ostrovy jako Krk, Cres, Hvar, Korčula a Rab, z něhož jeho písečné pláže dělají jeden z nejlákavějších ostrovů oblasti. Chorvatsko se chlubí mnoha přírodními krásami. Je zde hned několik národních parků. Čechům asi nejznámější jsou Plitvická jezera, kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. Chorvatsko svou snadnou dostupností, rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou přitahuje lidi všech věkových kategorií a mimo jiné je také považováno za nudistické království.

Další fotky z Chorvatska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Chorvatsko

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa

Diskuse

Dobrý den, s rodinou jsme se rozhodli jet na dovolenou na ostrov Rab. Budeme bydlet v hotelu Veli Mel. Rádi chodíme po památkách, výletech a navštěvujeme zajímavá místa. Nevíte něco o zdejších památkách? Popřípadě nějaké návrhy a tak. Hodila by se i cena vstupného a taky jak dlouho tam trvá cesta. Jinak předem děkuji za pomoc :)
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =