Česká republika: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: starobylé město Praha plné paláců a historických domů, horská turistika v oblasti Krkonoš, Šumavy, Jeseníků nebo Beskyd, historická města Český Krumlov, Písek, Olomouc, zámek Lednice, Hluboká nad Vltavou, Konopiště.Cestopisy z České republiky

Česká republika se může pochlubit nepřeberným množstvím nádherných památek, z nichž je jich mnoho zapsáno na seznamu UNESCO. Rozhodně byste měli navštívit hrady, zámky a zříceniny, také skanzeny a vesnické památkové rezervace.

Světlobraní - Eva Vorlová

Velkou část kulturního dědictví české republiky tvoří především církevní památky jako jsou kostely a židovské hřbitovy. Kostel naleznete v každé, i té nejmenší vesničce a pokud ne kostel, tak alespoň malou kapličku. Jižní Morava, Jižní Čechy a samozřejmě Praha jsou oblíbenými destinacemi snad každého návštěvníka.

 

Typické pro český les, česká republika, autor: Martin ČočekTypické pro český les, česká republika, autor: Martin Čoček

Kolébka mocných Rožmberků, Česká republika, autor: Ladislav Renner Kolébka mocných Rožmberků, Česká republika, autor: Ladislav Renner

Chroboly, Česká republika, autor: Michal KočanChroboly, Česká republika, autor: Michal Kočan


Zajímavosti v České republice

Česká republika se dále může pochlubit čtyřmi národními parky (Krkonošský národní park, Národní park Šumava, Národní park České Švýcarsko, Národní park Podyjí) a množstvím přírodních rezervací i chráněných krajinných oblastí. Vaší pozornosti by neměli uniknout botanické a zoologické zahrady, arboreta, rozhledny, jeskyně, přehrady a další zajímavá místa republiky.

Další fotky z České republiky si můžete prohlédnout v naší galerii.

Česko

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa