Království Tonga: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: pozorování velryb keporkaků u ostrovů Vava´u, historická památka Ha´amonga ´a Maui Trilithon,  trekking na ostrovech Niua, Eua National Park a ´Eua Plantation Forest, tržiště v hlavním městě Nukualofa a průduchy v pobřeží, kterými vystřikuje mořská voda Mapu'a a Vaca Blowholes.Cestopisy z Tonga

Cestovateli je Království Tonga (kdysi Přátelské ostrovy) dost opomíjené. Je to určitě škoda, protože se jedná o nádherný, neporušený kus přírody, ať už jde o pralesy a pláže nebo korálové útesy.

Rajské pláže

Nabízí se zde mnoho různých aktivit: šnorchlování a potápění, jachting, mořské rybaření, surfing, trekking. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Tonga.

 

Tonga, ostrůvek PangaimotuTonga, ostrůvek Pangaimotu

Tonga, trh v Nuku´alofeTonga, trh v Nuku´alofe

TongaTonga


Zajímavosti z Tonga

Na Tonze je krásné moře a zvlášť červen až srpen. V tomto období okolí ostrovů Vava´u migrují zrovna velryby (keporkaci). Nachází se zde i národní historická památka, Ha´amonga ´a Maui Trilithon, kamenná stavba z 11. století, podobná britskému Stonehenge. Blízký ostrůvek ´Eua pokrývá ´Eua National Park a ´Eua Plantation Forest. Je zde civilizací nedotčená krajina se spoustou jeskyní a dalších krasových útvarů.

Další fotky z Tonga si můžete prohlédnout v naší galerii.

Tonga

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa