Samoa: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: rezervace Uafato Conservation Area, kráterové jezírko Lanoto´o, vulkanické území O Le Pupu-Pu´e National Park na ostrově ´Upolu a stupňovitá pyramida Pulemelei, gejzíry Alofa´aga Blowholes a vulkán Matanavu na ostrově Savai´i.Cestopisy ze Samoy

 

Západní Samoa je tvořena několika nádhernými tropickými ostrovy a osídlena velice příjemnými a pohodovými lidmi. Dva největší ostrovy jsou ´Upolu a Savai´i. Savai´i je vulkanického ostrov s neporušenými deštnými pralesy.

SAMOA

Jsou zde výborné podmínky pro trekking a plno  dalších aktivit  jako je plavání, šnorchlování, jízda na kajaku nebo kanoi, koupání ve vodopádech nebo kráterových jezírcích. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Samoy.

 

 

V tradiční domorodé kánoi vydlabané z jednoho kusu dřeva. Využívá důmyslného vyrovnávadla pro balanc, ale je vhodnější pouze proV tradiční domorodé kánoi vydlabané z jednoho kusu dřeva.

Samoa pravděpodobně drží prvenství v počtu kostelů na jednoho obyvatele.Samoa pravděpodobně drží prvenství v počtu kostelů na jednoho obyvatele.

Průjezd přes horské sedlo Le Mafa pass a jeho sluneční království.Průjezd přes horské sedlo Le Mafa pass a jeho sluneční království.

 


Zajímavosti ze Samoy

 

Na ostrově Savai´i stojí největší tichomořská starověká stavba, stupňovitá pyramida Pulemelei. Můžete chodit lávovými poli, případně se pokusit vystoupit na některý z vulkánů. Nebo si zahrajte kirikiti, místní velmi oblíbenou formu kriketu. Národním sportem je ovšem rugby.

 


Samoa

Cestopisy a reportáže

Polynéská Samoa - poslední místo na Zemi, odkud vidíte zítřek

Jen si to zkuste představit, stojíte ve vlnách Pacifiku a tam všude na obzoru, kde se ty hory vody tříští, tam je zítra. Jenom tady je dnes. Stojíte na nejzápadnějším místě na Zeměkouli. Zkoušíte, jestlipak vám žabka z oblázku brnkne o datovou čáru a chytrácky předpovídáte počasí! No přece kouknu a vidím!

Zajímavá místa