Mikronésie: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: atol Chuck, kde byla potopena celá japonská válečná flotila, tropický prales na ostrovech Kosrae a Pohnpei, ruiny opuštěného města neznámé civilizace v Nan Madolu a Souostroví kamenných peněz Yapu.Cestopisy z Mikronésie

Federativní státy Mikronésie tvoří přes 600 atolů a ostrovů v západním Pacifiku. Tyto krásné tropické ostrovy s bílými plážemi a palmovými háji jsou poněkud opomíjené, takže zde nepotkáte mnoho turistů. K náštěvě láká Nan Madol, kde se nachází monumentální stavba, která si vysloužila přívlastek „osmý div světa" Souostroví kamenných peněz  - Yapu. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Mikronésie.

Zajímavosti z Mikronésie

V Mikronésii jsou výborné podmínky pro potápění. V okolních vodách se prohánějí kladivouni a manty. Ráj pro zkušené potápěče naleznete v laguně ostrova Chuuk, kde byla potopena japonská válečná flotila.

Mikronésie

Cestopisy a reportáže

Na mikronéském Yapu platili domorodci čtyřmetrovými mincemi

Někdy se Mikronésii přezdívá také Souostroví kamených peněž. Abyste tady dostali mince z místa na místo, potřebujete dlouhou bambusovou hůl a hlavně dostatek síly.

Zajímavá místa