Austrálie

Jídlo a pitíMix "australských" jídel odezírá národnostní mix - lze tu ochutnat z každé země kousek. Restaurace a jídelničky jsou thajské, čínské, japonské, vietnamské, libanonské, řecké, italské apod. Jednoznačně gurmánské město je Melbourne. Město Perth má také prim - nejdražší potraviny. Perth leží v pouštní oblasti a všechno jídlo je zdaleka importované, proto cenově výš. Dýška v restauracích nejsou zvykem, ale zároveň se nikdo neurazí. Australský způsob "stolování" je jednoznačně "barbeque" - piknik v parku pod stromy, kde se ogriluje pořádný flák masa. Grily jsou veřejné, pro užití každému, někdy za mini poplatek.

Pití: Po odložení nápojového lístku se nenechte šokovat, přinese-li číšník krabicové víno. Vína i velmi kvalitní se balí do obou - do skla i jako "krabičák". Rozdíl je v praktičnosti obalu, nikoli v kvalitě vína. Špunty jsou takřka výhradně šroubovací, věrně poznáte Evropana, jak zápasí s domělým korkem. Austrálie nabízí mnoho vysoce zajímavých vinařských regionů, škoda zůstat "nevinný". Po regionech existují "wine tours", celodenní návštěvy různých vinařství s ochutnávkami a výkladem.

Přestože Austrálie se pere s ČR o přední příčky v pití piva na osobu, australské pivo nemá takovou chuťovou variabilitu jako naše. Ale na slunci neurazí.
Pozor, alkohol je prodáván pouze v licencovaných místech. Jídlo a alkohol často kupujete v odlišné prodejně. Většina restaurací není licencovaná, tudíž si k jídlu nemůžete dát pivo. Mnohdy to řeší nápis BYO = Bring your own, tz. že si na večeři prostě donesete pivo vlastní.


S aktualizací online průvodce Austrálií nám pomohla Eva Palátová.

Austrálie

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa

Diskuse

Moc se těším, až budu ochutnávat vše, co se mi nabídne :)
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =