Thajsko

Thajsko: cestopisy a průvodce

Co by Vám nemělo uniknout: metropole Bangkok s královským palácem a nepřekonatelným nočním životem, některý z vyhlášených thajských ostrovů, Chiang Mai na severu země, historická hlavní města Ayuthaya a Sukhotai.Cestopisy z Thajska

Thajské království leží v jihovýchodní Asii u pobřeží Jihočínského a Andamanského moře. Jeho jižní část zasahuje na Malajský poloostrov. Jedná se o cestovatelsky velmi zajímavou lokalitu, která je stejně okouzlující jako bezpečná. Pouze jih země bývá dějištěm nepokojů ze strany zdejšího muslimského obyvatelstva.

Přečtěte si také o typických thajských tradicích, jako je thajská svatba. Oblíbenou destinací turistů je most přes řeku Kwai, který je spojen s velmi smutnými událostmi druhé světové války. A nezapomeňte na to, že Thajsko se stalo oblíbenou destinací pro digitální nomády.

Karenská vesnice, NP Inthanon, Thajsko

Je to relativně vyspělá země s rychle rostoucím hospodářstvím. Významnou složku příjmů tvoří cestovní ruch. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Thajska.

 

Zlatá pagoda, chrámový komplex Wat Phra Kaeo, Bangkok, ThajskoZlatá pagoda, chrámový komplex Wat Phra Kaeo, Bangkok, Thajsko

NP Khao Sok, ThajskoNP Khao Sok, Thajsko

Karenští obyvatelé horských vesnic, NP Inthanon, ThajskoKarenští obyvatelé horských vesnic, NP Inthanon, Thajsko


Zajímavosti v Thajsku

Království Siam se stalo Thajskem v roce 1939. Vládu v zemi si mezi sebou střídali různí vojenští diktátoři, až byla o 50 let později v demokratických volbách zvolena vláda sestávající z politiků a obchodníků. Thajsko se stalo hlavní turisticku destinací JV Asie především díky fungující turistické infrastruktuře, přátelským lidem, hezkým plážím, ale i bující sexuální turistice. Thajsko je velká země. Většinu tvoří nížina svažující se do Thajského zálivu, na severozápadě a západě se nacházejí nižší horská pásma. Podnebí je tu tropické monzunové.

Další fotky z Thajska si můžete prohlédnout v naší galerii.


Thajsko

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa