Jižní Korea: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Paláce metropole Soulu, národní parky ( například Čchiaksan) s chrámy jako Songnisan, Seoraksan, Naksan, Taebaeksan, socha Amitaba Buddhy v Andongu, Chrám Bogyeongsa, hora Samaksan, ostrov mýtů a legend Jejudo, chrámy Unjusaji a Beomeosa, Diamantové hory.Cestopisy z Jižní Koreje

Jižní Korea zaujímá jižní část Korejského poloostrova. Přiřadila se k tzv. asijským tygrům, když se během jedné generace dokázala zvednout z popela války a stát se moderním průmyslovým gigantem.

KOREA

Země je, stejně jako její severní bratr, velmi hornatá. Krajině vévodí vysoké Diamantové hory. Většina půdy není obdělávatelná. V blízkosti Korejského poloostrova se také nachází asi 3 000 menších ostrovů a ostrůvků, z nichž největší je ostrov ČedžuPřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Jižní Koreje.

Detail výzdoby chrámu, Jižní KoreaDetail výzdoby chrámu, Jižní Korea

Pobřežní oblast Taejongdae, Jižní KoreaPobřežní oblast Taejongdae, Jižní Korea

Lampiony, Jižní KoreaLampiony, Jižní Korea


Zajímavosti v Jižní Koreji

V Jižní Koreji se dodnes snoubí její tradiční tvář s moderní. V metropoli Soulu vyrůstají nové mrakodrapy, pod zemí jezdí rychlé metro, teenageři chatují přes mobilní telefony. Jako protiklad ke vzrůstající metropoli stojí po celé Koreji paláce dřívějších vládců, zelené aleje a lesy, stúpy, vysoké sochy Buddhy a chrámové komplexy s modlícími se mnichy. V rozlehlých parcích zní lidová hudba a tradiční tance za doprovodu bubnů.

Další fotky z Jižní Koreje si můžete prohlédnout v naší galerii.

 Jižní Korea

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa