Irák: cestopisy a průvodce

Jako místo, odkud vzešly významné starověké civilizace, nabízí Irák celou řadu historických památek. Válečné konflikty, jimiž Irák v poměrně nedávné době prošel, však vedly ke zničení mnoha vzácných objektů.Cestopisy z Iráku

 

S výjimkou tří severních kurdských provincií, není bezpečnostní situace v Iráku vhodná pro turistiku. Velvyslanectví ČR v Bagdádu návštěvu této země nedoporučuje s ohledem na vysoké riziko únosu, zranění či usmrcení.

 

IRAK

 

Irácká republika se rozkládá v jihozápadní Asii okolo nížinaté Mezopotámie, kolébky civilizací. Na jejím jihu se nacházejí močály, sever země je mírně zvlněný a zasahují sem vysokohorská pásma Íránu a Turecka. Směrem k západu se zdvihá Syrská pouštní tabule. Takřka polovinu území zabírají pouštěPřečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Íráku.

 

Arbilská Citadela je dominantou celého mesta, IrákArbilská Citadela je dominantou celého mesta, Irák

Hlavnímu městu Kurdistánu Erbilu (kurdsky Hawler) vévodí obrovská citadela, IrákHlavnímu městu Kurdistánu Erbilu (kurdsky Hawler) vévodí obrovská citadela, Irák

Řezník na Erbilském bazaru, IrákŘezník na Erbilském bazaru, Irák


Zajímavosti v Iráku

Co by vám nemělo uniknout: rozvaliny světoznámého Babylónu, druhé největší město Iráku Basra, jedno z nejsvatějších poutních míst šíítů Nadžaf, jedno z nejlépe zachovalých starobylých měst Iráku Nimrud, citadela v hlavním městě iráckého Kurdistánu Irbílu.

Další fotky z Iráku si můžete prohlédnout v naší galerii.

 

Irák

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa