Bahrajn: cestopisy a průvodce

Co je k vidění v Bahrajnu: Metropole Manama s historickými domy i moderními mrakodrapy, portugalská pevnost Qal‘at Al-Bahrain, most krále Fahda spojující Bahrajn se Saúdskou Arábií, přírodní rezervace Al-'Areen.Cestopisy z Bahrajnu

 

Bahrajn je malinký stát v Perském zálivu, který tvoří 33 malebných ostrovů. Je to jedna z nejpopulárnějších destinací Středního Východu, zejména pro obyvatele sousedních zemí. Cestovatelé sem přijíždějí kvůli několika zachovalým arabským památkám, ale zejména kvůli relativní volnosti, dostupnosti alkoholu a další zábavy v některých okolních zemích nedostupné. Nejlepší doba pro návštěvu je mezi listopadem a únorem, kdy není tak velké horko a teploty se pohybují kolem 20 °C.

BAHRAJN

Turisté se v Bahrajnu mohou věnovat řadě sportovních aktivit, nejčastěji plachtění, potápění a jezdectví. Proslulá jsou také místní golfová hřiště. Lákavé jsou i dlouhé písečné pláže a korálové útesy. Největší a nejkrásnější pláží je Al Jazair plná chatek, pavilónů a piknikových míst. Zajímavou vyjížďku můžete podniknout například na Kouřovou horu - Jebel Dukhasn, most Krále Fahada spojující Bahrajn se Saúdskou Arábií (25 km dlouhý "most" v moři) nebo nebo do přírodní rezervace Al-'Areen, která je útočištěm divoké zvěře.

 

Stará portugalská pevnost v BahrajnuStará portugalská pevnost v Bahrajnu

World Trade Center je dominantou BahrajnuWorld Trade Center je dominantou Bahrajnu

Detail moderní kaligrafieDetail moderní kaligrafie


Zajímavosti v Bahrajnu

I tento stát, jako ostatní v Perském zálivu, je velmi bohatý, a tedy i drahý. Současný Bahrajn se stává centrem finančníků a bankéřů, sídlí tu řada významných mezinárodních bank. Od roku 2004 se tu jezdí závody Formule 1 – Bahrain Grand Prix.

Bahrajn

Cestopisy a reportáže

Města a památky Bahrajnu

Manama

Moderní metropole Bahrajnu, postavená ve stylu Manhattanu, se tyčí vysoko nad obzorem. Historické centrum se rozkládá nedaleko klenutého průchodu Bab al-Bahrain. Na okraji nové zástavby se nachází starobylá čtvrť Bilad Al Qadim z roku 900. Na pahorku A´ali Burial leží pravděpodobně největší pravěký hřbitov na světě z let 3000 před naším letopočtem, kde bylo pohřbeno až do roku 600 více než 170 tisíc osob. Mezi další starobylá místa patří dům Beit Al Jasra, rodiště bahrajnského panovníka Amira, či dům obchodníka s perlami Beit Al Siyadi z 19. století, chrám Barbar, starověká pevnost Arad, Bahrain a Riffa. Některé historické domy ve staré čtvrti si zachovaly tzv. větrné věže, vysoké pět až šest metrů, které kdysi sloužily jako primitivní klimatizační zařízení.Bahrajnské Národní muzeum představuje archeologický vývoj Bahrajnu, unikátem jsou pravěké hroby z roku 2800 před naším letopočtem, dopravené z pouště. Ve městě je i řada ropných muzeí.

Zajímavá místa