Velikoční ostrov: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Antropologické muzeum Sebastiána Eanglerta v hlavním městě Hanga Roa, ceremonální vesnice Orongo, vulkány Puna Pao, Rano Kau, Maunga Pukatikei a Rano Raraku.Cestopisy z Velikonočního ostrova

Velikonoční ostrov je jedním z nejizolovanějších míst na Zemi. Patří sice Chile, ale k jejímu kontinentálnímu území je to 3 700 km. Blíže leží ostrov Pitcairn, ale i ten je vzdálen 1 900 km. Je přibližně trojúhelníkové tvaru, s vyhaslým vulkánem v každém cípu.Při pobřeží spadají do moře téměř všude kolmé útesy, jediné větší pláže jsou na severu. Rano Raraku, Velikonoční ostrov

Vnitrozemí je pokryto trávou, ale dříve zde byly husté lesy. Přelidnění vedlo před mnoha sty lety k ekologické katastrofě a vykácení všech vzrostlých stromů a následnému úpadku zdejší komunity. Evropané, kteří ostrov "objevili" se setkali už jen se zuboženými a podvyživenými zbytky dřívější populace. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Velikonočního ostrova.

 

Kráter Rana Kao, Velikonoční ostrovKráter Rana Kao, Velikonoční ostrov

Ahu Tongariki, Velikonoční ostrovAhu Tongariki, Velikonoční ostrov

Rapa Nui, Velikonoční ostrovRapa Nui, Velikonoční ostrov


Zajímavosti z Velikonočního ostrova

Cestovatele na Velikonoční ostrov nepřitahuje příroda, jako spíš možnost na vlastní oči uvidět tajemné sochy moai, které jsou rozesety po pobřeží ostrova. Téměř celé území ostrova pokrývá Parque Nacional Rapa Nui, součást světového dědictví UNESCO. Hlavním centrem je městečko Hanga Roa, ve kterém bydlí téměř všichni obyvatele ostrova.  V Museo Antropológico Sebastián Englert se můžete seznámit s historií a kulturou Rapa Nui.

Další fotky z Velikonočního ostrova si můžete prohlédnout v naší galerii.

Velikonoční ostrov

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa Velikonočního ostrova

Hlavním centrem je městečko Hanga Roa, ve kterém bydlí téměř všichni obyvatele ostrova. Rozkládá se při jihozápadním pobřeží a najdete tady několik obchodů, hotelů, restaurací, půjčoven aut a kol, případně další služby. Poblíž je letiště. V zajímavém Museo Antropológico Sebastián Englert se můžete seznámit s historií a kulturou Rapa Nui.

Zajímavá místa