Uruguay: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: architektura hlavního města Montevideo a koloniální přístav Colonia, festival mimiky, jezdeckého umění a hudby v Tacuarembó, plážová střediska Atlántida, Píriápolis a rybářský přístav Port of Paloma.Cestopisy z Uruguaye

Uruguay leží na jihovýchodě Jižní Ameriky při pobřeží Atlantského oceánu. V kontextu Latinské Ameriky lze Uruguay považovat za relativně bezpečnou zemí a jeden z nejvyspělejších států s velmi nízkou negramotností a dobrou dopravní sítí.

Většinu území tvoří nížiny a pahorkatiny, pobřeží je nízké, lagunovité, občas s močály. Podnebí je subtropické, vegetace stepní. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Uruguaye.

Zajímavosti z Uruguaye

Cestovatele láká zejména krásnými plážemi na pobřeží Mar del Platy či Atlanstkého oceánu. Na hranicích s Brazílií pak najdete několik atraktivních lagun. Nejznámější je Laguna Merín. Mnoho cestovatelů oceňuje architekturu hlavního města Montevidea a koloniální přístav Colonia. V místním námořním muzeu je vystaven vrak německého válečného křižníku Graf Spee, který byl na počátku druhé světové války potopen u Mar del Platy.

Uruguay

Cestopisy a reportáže

Postřehy z cestování po Jižní Americe 2

Uruguay je placatá zemička s luxusními přímořskými letovisky a jednoduchými, chudými domečky ve vnitrozemí.

Postřehy z cestování po Jižní Americe

Mým celoživotním zážitkem se stal zpáteční let zřejmě již odepsaným rádoby letadýlkem společnosti LADE (národní aerolinky). Proč byla ceny letenky tak nízká, jsme pochopili vzápětí.

Zajímavá místa