Kolumbie: cestopisy a průvodce

Naše tipy, co by vám nemělo v Kolumbii uniknout:  metropole Bogota, historické město Cartagena, městečko Villa de Leyva, muzeum a nádherné parky v Mendelínu, druhá největší solná katedrála na světě Catedral de SalZipaquirá, kávovou oblast Eje CafeteroÚdolí soch v okolí řeky Magdaleny a samozřejmě ochutnávka výborné kolumbijské kávy!

DoJizniAmeriky.cz je cestovní kancelář Honzy Brotánka specializující se výhradně na Jižní Ameriku. Majitel CK v Kolumbii žije, takže ji opravdu skvěle zná. S nimi poznáte řadu krásných míst, která ještě turisté neobjevili, ale brzy objeví.Cestopisy z Kolumbie

Kolumbijská republika se nachází na severozápadě Jižní Ameriky u pobřeží Karibského moře a Tichého oceánu. Při pobřeží se nacházejí nížiny, ve vnitrozemí vysokohorské Kordillery s náhorními plošinami.

Život u Amazonky

Podnebí je vlhké rovníkové, v horách horské. V nížinách rostou deštné pralesy a savany, ve vyšších polohách pak horské lesy a velehorské stepi. Nachází se zde i množství archeologických nalezišť a parků například Národní archeologický park Tierradentro a archeologický park San Augustín. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Kolumbie.


Zajímavosti v Kolumbii

Kolumbie svým návštěníkům nabízí mnohé - diskotéky, noční bary (město Cali), salsu, karibské pláže , korálové útesy, stará španělská opevnění, posvátná indiánská místa, Údolí soch v okolí řeky Magdaleny a krásné hory.  To všechno najdete v Kolumbii, jedné z nejkrásnějších, ale zároveň i nejnebezpečnějších zemí Latinské Ameriky.


 

Kolumbie

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa