Francouzská Guyana: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Guyanský kosmodrom a Muzeum vesmíru v Kourou, místní trhy a karneval v hlavním městě Cayenne, bývalé trestanecké tábory na Iles du Salut (Ostrovy spásy), ZOO Amazonica, malebné městečko Saint-Laurent, jízda na piroze na řece Maroni.Cestopisy z Francouzské Guyany

Francouzská Guyana je největší  francouzský zámořský departement a zároveň jediné území Francie  a Evropské unie ležící na jihoamerickém kontinentu. Tropický deštný prales pokrývá 81 % území. Země má velmi bohatou flóru a faunu, která  je opravdovým rájem pro všechny milovníky přírody. Francouzskou Guyanu obývá pestrá směsice etnik, jež jsou vzácným příkladem tolerance a pohostinnosti. Většina obyvatel žije na pobřeží a ve městech Cayenne, Kourou a Saint-Laurent. Celá země je protkána rozsáhlou sítí vodních toků. Plavba po říčních tocích je nejtradičnějším způsobem cestování v zemi a zároveň příležitost jak nejlépe poznat způsob života místních etnik. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Francouzské Guyany.

Zajímavosti ve Francouzské Guyaně

Francouzská Guyana  je především známa kosmickým centrem ve městě Kourou. Z Francouzského kosmodromu startují rakety zhruba 6x do roka. Většinou se jedná o rakety Ariane. Na otevřeném moři nedaleko Kourou  se nachází Ostrovy spásy, kde je možné navštívit ruiny bývalé trestanecké kolonie.  Nejznámějším vězněm zde byl Alfred Dreyfus, ale i spisovatel Henri Charriera, autor autobiografie Motýlek.

Francouzská Guyana

Cestopisy a reportáže

Francouzská Guyana - vítejte v tropické Francii

Věřte nebo ne, Francouzská Guyana je nedílnou součástí Evropské unie. Také tu leží známý kosmodrom v Kourou. Ale nejvíc tuto zemi „proslavila" její trestanecká kolonie a film „Motýlek" se Stevem McQueenem v hlavní roli.

Zajímavá místa Francouzské Guyany

Cayenne

Hlavní město Cayenne nese jméno syna krále Ceperou, náčelníka indiánů Galibi. Založeno bylo roku 1637 obchodníky z francouzského Rouenu a patří mezi nejkrásnější města Jižní Ameriky. V centru města ještě stále můžete najít historické domy ze dřeva a cihel s příměsí slámy. Historické domy s balkóny, verandami výrazně převyšují ostatními domy. Ve městě naleznete i typickou francouzskou koloniální architekturu. Place des Palmistes vděčí za své jméno královským palmám s velkými rovnými kmeny. Nad palmami se tyčí pevnost Le Fort Ceperou, která byla postavená po příchodu prvních obchodníků okolo roku 1643. Dnes se jedná o vojenský prostor nepřístupný návštěvníkům.

Zajímavá místa