Dominikánská republika: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: trekking na nejvyšší horu Pico Duarte, pozorování velryb poloostrov Samaná, největší jezero Karibiku Enriquillo, socha Krista v národním parku  Isabel de Torres, centrum adrenalinových sportů Cabarette, tropický prales s vulkanickými jevy v národním parku Morne Trois Pitons.Cestopisy z Dominikánské republiky

Dominikánská republika se rozkládá spolu se státem Haiti (jeden z nejchudších států vůbec) na ostrově Hispaniola v Karibském moři. Je známá pro své pláže, kterým dominují bílý písek a vysoké kokosové palmy.

Snorchling, Dominikánská republika

Severní pobřeží s okolím Cabarete je jedno ze světově vyhlášených míst pro windsurfing a kiteboarding a poloostrov Samaná je výborné místo pro pozorování velryb. Okolí nejvyšší hory Pico Duarte (3175m) je vhodné pro turistiku, cyklistiku a rafting. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Dominikánské republiky.

Vodopád Emerald poolVodopád Emerald pool

Lidé, Dominikánská republika

Pláže, Dominikánská republikaPláže, Dominikánská republika


Zajímavosti v Dominikánské republice

Dominikánská republika je domovem několika novo-světových prvenství: první nemocnice, první universita, první štěrková silnice. První katolická mše v Novém světě byla kázána právě zde, když byl ostrov objeven a osídlen Kryštofem Kolumbem. Dominikánská republika je odpočinková destinace, kde je místní zábavou hraní domina, země barevných dřevěných domečků, kohoutích zápasů, baseballu a sladké kávy. Určitě si nenechte si uniknout největší karnevalové svátky a festival Latino hudby v Santo domingu.

Další fotky z Dominikánské republiky si můžete prohlédnout v naší galerii.

Dominikánská republika

Cestopisy a reportáže

Santo Domingo a další zajímavosti Dominikánské republiky

Santo Domingo

Santo Domingo je politické, ekonomické a kulturní centrum a zároveň hlavní město s 2,2 miliony obyvatel (zhruba jedna čtvrtina veškeré populace). Je to město kontrastů, kde se vedle sebe kloubí bohatství a chudoba.

Přírodní skvosty Dominikánské republiky

Barahona

Barahona leží na poloostrově Pedernales a zároveň je výchozím místem pro objevování tohoto poloostrova. Na ostrově Pedernales se nachází tři jedinečné národní parky, má několik set kilometrů dlouhé pobřeží, nachází se zde proslulá laguna Oviedo a jezero Enriquillo. Navzdory své bohatosti zde není cestovní ruch rozvinut, turistů je zde velmi málo, pláže jsou spíše kamenné než písečné a je zde velmi horko.

Zajímavá místa

VYBAVENÍ NA CESTY