Sierra Leone: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: nádherné pláže okolí hlavního města Freetown, přírodní rezervace s divokou zvěří hlavně primáty Tiwai Island Wildlife Sanctuary, vodopády Charlotte falls a pohoří Loma.Cestopisy ze Sierra Leone

 

Sierra Leone leží na západoafrickém pobřeží u Atlantského oceánu. Třetinu země tvoří pobřežní nížina s porosty mangrove a několika izolovanými vrchy. Na severovýchodě se zvedá pohoří Loma do výše téměř 2000m.

 

SIERRA LEONE

 

Země získala v roce 1961 nezávislost a statut člena Britského společenství národů. Již první roky nezávislosti však přinesly politickou nestabilitu a násilné převraty. Dodnes patří Sierra Leone k nestabilním zemím Afriky a některé její části jsou pro cizince zcela uzavřené.

 

Zajímavosti v Sierra Leone

 

Kromě příjemného hlavního města Freetown nabízí cestovateli několik oblastí vhodných pro trekking (pohoří Loma nebo okolí města Kenema na jihovýchodě) a přírodní rezervace s divokou zvěří (Tiwai Island Wildlife Sanctuary - největší koncentrace primátů na kontinentě, Loma Mountains Forest Reserve, národní parky Outamba a Kilimi aj.).

Sierra Leone

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa