Senegal: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Dakarostrov Gorée, koloniální město St-Louis, ráj ornitologů v národním parku Niokolo-Koba, kamenné kruhy v Senegambii a ptačí rezervace Djoudj.Cestopisy ze Senegalu

Senegal se rozkládá na západním pobřeží Afriky u Atlantského oceánu. Téměř celé území je tnořeno nížinou, která se pouze na jihovýchodě poněkud zvedá v nevysoké vrchy.

Senegal - baobab

Senegal ze tří stran obklopuje Gambii, která ho rozděluje na dvě oblasti: severně je křovinatá polopoušť, zatímco jižní část (Casamance) je pokryta savanou, tropickými lesy a pobřežními porosty mangrove. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Senegalu.

 

Písečné duny poblíž Růžového Jezera, kde tradičně končí rallye Dakar, SenegalPísečné duny poblíž Růžového Jezera, kde tradičně končí rallye Dakar, Senegal

Těžba soli na březích Růžového Jezera, SenegalTěžba soli na březích Růžového Jezera, Senegal

Mešita Oukama, Dakar, SenegalMešita Oukama, Dakar, Senegal

 


Zajímavosti v Senegalu

Senegal je velmi zajímavá  země, která vám může nabídnout mnohé - například kosmopolitní hlavní město Dakar, ostrov Gorée (památka UNESCO) nebo staré koloniální město St-Louis. Senegalské pláže jsou jedny z nejlepších na západním pobřeží Afriky. Četné národní parky na pobřeží a v deltách řek uspokojí především ornitology, park Niokolo-Koba ve vnitrozemí je naopak domovem mnohých exotických savců. Některé další oblasti jsou vhodné pro trekking a cyklistiku.

 

 

Senegal

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa