Niger: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: město Tuarégů Agadez, Velké trhy(Grande Marche) a centrum řemeslníků Wadata v hlavním městě Niamey a národní park Parc National du W du Niger.Cestopisy z Nigeru

Niger je velmi chudá africká země. Rozkládá se ve vnitrozemí severozápadní Afriky. Většina území je plošina, která se zvedá na severu k nízkým horám. Izolované pohoří Aïr se nachází přibližně v centru této náhorní plošiny.

NIGER

Více než polovinu Nigeru pokrývá Sahara, jen na jihozápadě se kolem řeky Niger rozkládá úrodná nížina, která je v období dešťů zaplavována. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Nigeru.

 

Pohled na jih útesu Kauoar u oázy Dirkou, NigerPohled na jih útesu Kauoar u oázy Dirkou, Niger

 

Bílý Mehari v oáze Toureiet, NigerBílý Mehari v oáze Toureiet, Niger

 


Zajímavosti v Nigeru

Cestovatele sem přitahuje především nádherné pouštní město Agadez. Zajímavé je i jeho okolí, skalnaté pohoří Aïr (treking) a poušť Ténéré (část Sahary) s tuarežskými sídly a vyjížďkami na velbloudech. Národní park na břehu řeky Niger, Parc National du W du Niger, je rájem pro ornitology. Město Zinder na jihu země má jeden z nejlepších afrických trhů.

 

 

 

 

Niger

Cestopisy a reportáže

Niamey, Zinder, Agadez a další zajímavosti

Niamey

Hlavním městem Nigeru je Niamey se 700 tis. obyvatel. Má výrazně sahelský charakter, sucho, vedro, domy z nepálených cihel, velbloudi. Teplota se zde v létě šplhá i nad 45º C. V národním muzeu Musée National du Niger jsou pěkné sbírky různých artefaktů, součástí muzea je i umělecko-řemeslnické centrum, kde se vyrábí například stříbrné šperky a dřevořezby. Největší městský trh Grand Marché je barvité místo, kde můžete nakoupit všechno možné, od oděvů a potřeb pro domácnost až po potraviny a koření.

Zajímavá místa