Mauritánie: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: pouštní města v oázách Atâr, Chinguetti a Ouadâne, hlavní město Nouakchott, koupání v oáze Tergit a národní park Banc d´Arguin.



Cestopisy z Mauritánie

Mauritánie se rozkládá v západní Africe na pobřeží Atlantského oceánu. Většina Mauritánie je pokryta Saharou, která nabízí pohled na pohyblivé písečné duny nebo na drsné opuštěné skalnaté oblasti.V severní části země se nachází nejvyšší část severní Sahary, Adrar Plateau (nadmořská výška cca 500 m). Jižní část země spadá do pásma neúrodného Sahelu.

Řezník v oáze Oujeft, Mauretánie

V roce 2005 došlo v zemi k vojenskému převratu. Situace je zde poněkud nejasná, některé části hranic (např. s Alžírskem) jsou uzavřené. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Mauritánie.

Vesnice na hranici Sahary východně od hlavního města Nouakchottu, MauretánieVesnice na hranici Sahary východně od hlavního města Nouakchottu, Mauretánie

Účastnící B2B Rallye před vstupem do národního parku Banc d’Arguin, MauretánieÚčastnící B2B Rallye před vstupem do národního parku Banc d’Arguin, Mauretánie

Nejdelší vlak světa vozící železnou rudu z nitra Sahary do přístavu Nouadhibou, MauretánieNejdelší vlak světa vozící železnou rudu z nitra Sahary do přístavu Nouadhibou, Mauretánie


Zajímavosti v Mauritánii

V Mauritánii se nachází množství oáz. Velmi zajímavá jsou pouštní města v oázách, Atâr, Chinguetti a Ouadâne. Starobylé město Chinguetti s velmi zajímavou starou mešitou je považováno za sedmé nejsvatější město islámu. Hlavním lákadlem pro milovníky ptactva je světoznámá ornitologická rezervace Parc National du Banc d’Arguin, která se rozkládá na severu země.

Další fotky z Mauritánie si můžete prohlédnout v naší galerii.


Mauritánie

Cestopisy a reportáže

Heduš v Africe: západní pobřeží

Heduš (pojmenovaná podle cestovatelského portálu Hedvábná stezka) jinak Toyota Land cruiser s dvoučlennou posádkou opět vyráží na cesty po světě. Tentokrát to bude Afrika jako etapa č. 1, jižní Amerika od jihu k severu, jako etapu č. 2, přes Panamu do USA, jako etapu č. 3, z Vladivostoku přes Mongolsko domů, etapa č. 4.

Zajímavá místa

VYBAVENÍ NA CESTY