Maroko: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout:  města Marrakéš, Fes, Rabat a Casablanca s mešitou Hassana II, hora Jebel Toubkal ve Vysokém Atlasu, vodopády Uzúd, vodní pevnost Casamar, národní park Jbel Tazzeka s jeskyněmi a propastmi Gouraud Friauto.Cestopisy z Maroka

Marocké království leží v severozápadní Africe při pobřeží Atlantského oceánu a Středozemního moře. Jedná se o cestovatelsky velmi lákavou zemi. Při pobřeží Atlantského oceánu je povrch nížinatý, jinak je území tvořeno horskými pásmy Atlasu a pohoří Ríf. Nejvyšším horským pásmem v severní Africe je Vysoký Atlas s horou Jebel Toubkal (4 167 m).

Palác Telouet, Maroko

Na severu je podnebí subtropické - středomořské (mediteránní) s deštivou zimou, na jih od Atlasu tropické suché. Na severu rostou křovité porosty, v horách stálezelené i opadavé lesy a louky, na jihu jsou pouště a polopouště. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Maroka.

MarrakeshMarrakesh

Kasbah Ait Benhaddou, MarokoKasbah Ait Benhaddou, Maroko

Velbloudi z Merzougy, MarokoVelbloudi z Merzougy, Maroko


Zajímavosti v Maroku

Maroko láká mnoho návštěvníků na své osobité architektonické památky a divokou přírodu. V roce 1062 založil sultán Jusef bin Tachfin z dynastie Morabitů město Marrakéš, které se později stalo velkou křižovatkou pro obchodníky a kupce z okolní Sahary, ale i Vysokého Atlasu. Severovýchodně od Marrakéše se nachází třístupňové vodopády Uzúd. Další významné město Casablanca se může pyšnit překrásnou architekturou, ze které vyniká mešita Hassana II., třetí největší náboženská stavba na světě.

Další fotky z Maroka si můžete prohlédnout v naší galerii.

Maroko

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa