Lesotho: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město Maseru, pohoří Thaba Putsa s vodopády a Central Ridgestopy dinousaurů u Butha-Buthenárodní park Sehlabathebe National Park.Cestopisy z Lesotha

 

Království Lesotho se rozkládá v jižní Africe, tvoří enklávu, ze všech stran obklopenou Jihoafrickou republikou. Lesotho je malá, ale hodně hornatá země (celá se nachází v nadmořské výšce nad 1400 m), která zaujme hlavně milovníky trekkingu. Jednou z největších zdejších atrakcí je cestování na ponících.

LESOTHO

V západní části země se daří pěstovat některé plodiny, ale větší část země se využívá jako pastviny. Lesotho vyváží vlnu a diamanty, ale hlavní příjmy plynou z prodeje vody a elektrické energie do Jihoafrické republiky. Z řemeslnických výrobků jsou známé nádherné vlněné výrobky, koberce a řezby. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Lesotha.

 

V horách, LesothoV horách, Lesotho


Zajímavosti v Lesothu

Hlavní město Maseru leží u západních hranic země. Poblíž něho se na několika místech můžete setkat se starými skalními malbami lidu San. Na severu země jsou ještě daleko starší památky - stopy dinousaurů se zachovaly u Butha-Buthe. Jediný lesothský národní park Sehlabathebe National Park leží na jihovýchodně země. Má však poměrně malý výběr zvířat.

Lesotho

Cestopisy a reportáže

Zajímavá místa