Čad: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: národní park Zakouma, jezero Čad, skalní malby na masivu v oblasti saharské Tibesti, města N'Djamena, Abéché, Kélo, Moundou a Sarh.Cestopisy z Čadu

Čad leží na rozhraní severní arabské a jižní černé Afriky. Navštivte jej, chcete-li vidět mozaiku muslimských městeček na severu či animistických vesnic na jihu země. Hlavní atrakcí je národní park Zakouma, který oplývá množstvím divoké zvěře.

CAD

Zajímavé jsou i rybářské vesničky v okolí vysychajícího jezera Čad, které v období dešťů může svou rozlohu i zdvojnásobit. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Čadu.

Zajímavosti v Čadu

Čad je chudý vnitrozemský stát v severní části střední Afriky. Kolem jezera Čad se rozkládá kotlina, která postupně přechází v náhorní plošinu lemovanou horskými hřbety. Sever Čadu je pokryt Saharou a je velmi suchý a horký.


Čad

Cestopisy a reportáže

Místo bylo i v harému

Pokud ještě existují na světě kouty, kde si člověk může připadat jako dávný cestovatel, až na pár drobností, pak je to Čadské jezero.

Od Čadského jezera až po Ennedi (3.část)

Vzrušující a zajímavá krajina nás doprovází až před FADA, ještě urazit posledních 20 kilometrů. Podél pisty jsou ne některých úsecích narovnané kameny a zrovna se chci Mussy zeptat na smysl těch malých « patníků » když se za zatáčkou vynoří začernalé torzo tanku. Zastavujeme.

Zajímavá místa