Burkinou Faso: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: největší města Ouagadougou a Bobo DioulassoGaoua, Gorom-Gorom, pohyblivé písečné duny u Oursia a národní park Parc National des Deux Balés.Cestopisy z Burkini Faso

 

Burkina Faso se rozkládá ve vnitrozemí západní Afriky. Je poměrně plochá, pouze v jihozápadní části přechází v kopcovitý terén. Patří k nejchudším zemím světa. Hlavně její severní část, která spadá do oblasti Sahelu, bývá často postihována obdobími sucha.


Burkina Faso

Bývalý název země Horní Volta byl odvozen od tří řek, které jí protékají (Black Volta, White Volta, Red Volta). Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Burkiny Faso.


Nechceš lebku paviána? Čerstvá!Nechceš lebku paviána? Čerstvá!

Bobo DioulassoBobo Dioulasso

KorálkyKorálky


Zajímavosti v Burkině Faso

 

Burkina Faso je zajímavou směsicí různorodých etnik a jejich kultur. Některé vesnice poskytují pěkné ukázky kmenové architektury a jejich tržiště nabízejí mnoho originálních výrobků.

Další fotky z Burkiny Faso si můžete prohlédnout v naší galerii.

Burkina Faso

Cestopisy a reportáže

Heduš v Africe: západní pobřeží

Heduš (pojmenovaná podle cestovatelského portálu Hedvábná stezka) jinak Toyota Land cruiser s dvoučlennou posádkou opět vyráží na cesty po světě. Tentokrát to bude Afrika jako etapa č. 1, jižní Amerika od jihu k severu, jako etapu č. 2, přes Panamu do USA, jako etapu č. 3, z Vladivostoku přes Mongolsko domů, etapa č. 4.

Zajímavá místa