NOVINKA TOP TIPY

Návštěva čínského prezidenta přinesla jednu výhodu: Cestovatelé dostanou letenku do Číny zdarma

Návštěva čínského prezidenta přinesla jednu výhodu: Cestovatelé dostanou letenku do Číny zdarma

Pokud se v následujících letech chystáte objevit přírodní či kulturní taje Číny, setkání pana prezidenta Miloše Zemana s jeho čínským protějškem pro vás bude mít přece jen obrovský přínos. Mimo jiné spolu totiž dohodli, že v rámci spolupráce dostane v podstatě kdokoliv z České republiky letenku do Číny zdarma.



„Ano, tuto informaci mohu potvrdit. Když pánové viděli odpor, který se vzedmul proti návštěvě čínského prezidenta, rozhodli se, že našim lidem dopřejí poznat, jak skvěle to v Čínské lidové republice funguje,“ potvrdil domněnky mluvčí Prezidenta České republiky Jiří Ovčáček.

Podle něj prý nebude ani příliš složité letenku získat. „Půjde v podstatě o banální úkon. Cestovatel bude muset dodat čestné prohlášení, že sympatizuje se situací v Číně, a podepsat předběžnou dohodu o tom, že dá v dalších prezidentských volbách opět hlas Miloši Zemanovi,“ vysvětlil Jiří Ovčáček.

Hned po oznámení tohoto systému výběrů adeptů na cestu do Číny se ale ozvaly i hlasy proti. „Je nepřípustné, aby letenku získali pouze voliči Miloše Zemana a sympatizanti politického uspořádání v Číně. Taky jsem měla v plánu dovolenou tímto směrem,“ vysvětluje rozčílena cestovatelka Jana Novotná z Prahy.

Naštěstí Miloš Zeman nakonec uznal, že takovéto dělení nezní příliš demokraticky a navrhl alternativu i pro ty, kteří odmítají podepsat zmiňované dokumenty. „Samotného mě překvapila u pana prezidenta taková vstřícnost, často se to u něj nevidí. Okamžitě volal do Číny, aby zkusil ještě rozhodnutí změnit,“ vysvětluje Ovčáček. „Nakonec vymysleli s kolegou Si Ťin-pchingem skvělé kompromisní řešení. Ostatním cestovatelům nabídnou alespoň jednosměrnou letenku do Pekingu.“

Předpokládá se, že o akci bude opravdu velký zájem. Pokud tedy sami uvažujete o tom, že byste ji využili, dostavte se na Hrad ideálně hned dnes. Žádosti bude vyřizovat sám pan Ovčáček. „Bude to náročné, ale je potřeba, aby někdo opravdu znalý a odpovědný posoudil, jestli si daný žadatel zaslouží zpáteční nebo pouze jednosměrnou letenku,“ vysvětluje svůj úkol Jiří Ovčáček. Pro držitele jednosměrné letenky je prý navíc v Číně připraven speciální program, o kterém zatím Prezident mlčí. „Můžu jen potvrdit, že to bude pro účastníky velmi poučné,“ dodal Ovčáček.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

Pojďme si znovu..
Pojďme si znovu..

... kopnout do zlého Zemana. Je to tak snadné a je to cool.

Karel
Karel

to Flígr- politika s cestováním má hodně společného. Můžeme o tom vyprávět my, co pamatujeme, co jsme žádali o výjezdní doložku, co nám na hranicích prohlíželi, zda nevezeme noviny, co jsme museli v práci psát reporty po návratu domů. ... Co nám cestu do zahraničí schvaloval i uliční výbor,..


My starší víme co to je svoboda a té si musímš vážit.

Martin
Martin

Mně už teď od Zemana nic nepřekvapuje a proto jsem chvilku uvěřil, než mi došlo, že je april :)

Jirka
Jirka

Doplnění:Tibetu a pak kecejte. Jste jen pokrytci!

jirka
jirka

Apríl!

Tupec vymašťený
Tupec vymašťený

Ty kráso, ten začátek zněl fakt věrohodně. Až u věty, dostavte se osobně na hrad mi došlo, že je to fake.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =