TOP TIPY

ROZHOVOR: Prezident Miloš Zeman radí cestovatelům

ROZHOVOR: Prezident Miloš Zeman radí cestovatelům

Prezident Miloš Zeman poskytl portálu HedvabnaStezka.cz exkluzivní rozhovor, aby cestovatelům dal užitečné rady a poučení, jak se vyhnout únosu, ale také sexuálnímu obtěžování, malárii nebo krupobití.Dobrý den pane prezidente, děkujeme, že jste si pro nás udělal čas. V souvislosti s kauzou unesených dívek jste pronesl mnoho cenných rad. Co dalšího byste cestovatelům poradil?

Chtěl bych poradit hlavně rodičům cestovatelů: pokud se vaše děti chtějí vydat na cestu do nějaké divné země, rovnou jim třeba zpřerážejte nohy. Vyjde to nastejno, jako kdyby tam jely, a ještě ušetříte za cestu. A z toho je myslím i zřejmé, co bych poradil cestovatelům směřujícím do nežádoucích zemí.

Které země jsou nežádoucí?

Všechny, které jsou divné. Tomu asi rozumíte, pane redaktore, ne? Třeba ty, kde se nesmí pít alkohol a do této skupiny patří i Pákistán a Afghánistán. Tak vidím, že už chápete.

A kam, pane prezidente, tedy doporučuje jet?

Kupříkladu takové Rusko je zajímavou zemí, kde je mnoho k vidění. Rusko má navíc pro cestovatele tu výhodu, že v něm mohou stále objevovat nová místa. Třeba takový Krym.

Já jsem se rozhodl, že navrhnu vládě, aby vytvořila seznam zemí, kam by naši občané nesměli jezdit anebo jen s povolením. Pro začátek by tam byly všechny země, ale Ministerstvo zahraničí by je postupně prověřilo, zda jsou v pořádku. Uvažuji i o seznamu zemí zakázaných jen pro ženy a zemí povolených jen od 35 let. Myslím, že v referendu by takový návrh snadno prošel.

To máte jistě pravdu. Ale co cestovatelé, kteří se zrovna budou nacházet v nějaké zakázané zemi?

Ti tam mohou už zůstat. Tím by se mnohé vyřešilo.

Jaká další rizika čekají na cestovatele?

Tak kromě již zmíněných otřesných „suchých zemí“, kde je potřeba myslet hlavně na prevenci i dodatečnou nápravu, existují jistě i různá zdravotní rizika. Nevím to teď úplně přesně, ale myslím, že je dobré nenechat se píchnout komárem.

Oproti tomu sexuální obtěžování je něco, co je mediálně zveličované. Já jsem se kupříkladu nikdy v životě nesetkal ani s náznaky něčeho takového.

Za velmi nebezpečné považuji spíše řádění přírodních živlů, a proto každému cestovateli radím: střez se krupobití!

Jak to ale udělat?

Podívejte se, pane redaktore, taková kroupa to není jen tak. Může být malá, ale také velká. A nevíte, z jaké výšky přiletěla. Já osobně to mám vždy na paměti a jistě uznáte, že to bylo moudré.

A co si vlastně myslíte o ženách na cestách?

Podívejte, k tomu jsem se už vyjádřil. Znáte snad jména nějakých slavných cestovatelek? Ať pátrám v paměti sebevíce, vyvstávají mi akorát jména jako Holub či již zmiňovaný Hanzelka se Zikmundem. Ženám prostě v naší společnosti patří trošku jiné místo.

Pane prezidente, proč jste vyhlásil, že Hanu a Antonii nepřijmete, když ony stejně o schůzku s vámi nestály?

(Přestože jsme tuto poslední otázku několikrát opakovali, pan prezident již nebyl schopen odpovědět. Zřejmě náhlá chřipka.)

Děkujeme za rozhovor a cenné rady!


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

Nic proti aprílům, ale vkládat někomu do úst co nikdy neřekl? Domníváte se že by to řekl? Přejete si to? Bojíte se toho a právě proto si to (paradoxně, jak to tak už v životě mnohdy bývá) přejete?
Ne, tenhle nápad s aprílem nebyl zas taková vtipná bomba, alespoň mě tak nepřipadá.
R.
R.
Tak jsem se k tomuto "rozhovoru" nahodou dostal... No, docela si umim i predstavit, ze by Zeman byl schopen vest rozhovor v podobnem duchu... Ani mi nevadi, ze si tim z nej nekdo dela srandu, ale osobne mi tenhle april nejak nesednul... Nejak jsem se tomu prilsi nesmal. Mozna prave proto, ze si umim predstavit, ze by Zeman opravdu neco podobneho i rici mohl...
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =