TOP TIPY

TOP 7 míst, kde vidět zblízka slona

TOP 7 míst, kde vidět zblízka slona

Slon je největším suchozemský zvířetem na světě, které neustále bojuje s přílišným zájmem pytláků. Chcete-li si ho prohlédnout v jeho původním prostředí, budete muset hodně cestovat. A raději to udělejte co nejdříve...1. Národní park Chobe a delta řeky Okavango v Bostwaně

Jako opravdový ráj slonů se dá nazvat národní park Chobe ležící na severu Bostwany, a to díky největší koncentraci těchto zvířat na světě. Žije jich zde až 70 000. Krále rozlehlé Kalahari lze vidět v obrovských skupinách u řek, běžně se také potulují u silnice. Období sucha ale tráví zpravidla v okolí řek Chobe a Linyanti, na období dešťů se stěhují do jihovýchodní oblasti parku.

2. Městečko Hongsa v Laosu

V Laosu jsou k vidění zejména domestikovaní sloni, místní mahuové je dodnes používají v těžařském průmyslu. Největší koncentrace takto vycvičených slonů je v městečku Hongsa, ležícím den cesty veřejným autobusem z Luang Prabangu. Ideální dobou k návštěvě je únor, kdy se zde koná tradiční sloní festival.

3. Rezervace Selous v Tanzanii

Každodenní setkávání se slony je běžné v rezervaci Selous, kde se často při svých výpravách zatoulají až „mezi lidi“. Za vodou chodí k jezeru Manze a při tom křižují kempy a klidně i silnice. Občas tak s naprostou samozřejmostí zablokují dopravu.

4. Národní park Udawalawe na Srí Lance

Domovem pro 250 (podle většiny dostupných zdrojů) slonů se stal srílanský národní park Udawalawe. K vidění jsou pasoucí se na rozlehlých travnatých plochách se zelenými horami v pozadí. Snad ještě větší pozornost turistů ale přitahuje tzv. sloní sirotčinec situovaný asi pět kilometrů od vchodu do parku. Sloní sirotci tady dostávají mléko z lahve a v pěti letech jsou opět vypouštěni do divočiny.

A kde vidět slona v Evropě?

Po francouzském městečku Nantes se pravidelně prochází obrovský slon, který na svém hřbetě vozí turisty. Snad pro vás nebude zklamáním, že je to pouze kovový kolos na hydraulický pohon.

5. Jižní Damarland, Namibie

Téměř neuvěřitelně zní fakt, že můžete potkat sloní stáda v píscích Namibie. Jedná se o unikátní druh slonů, kteří jsou schopni přežívat v sušších oblastech. K vidění jsou jen na dvou místech ve světě, v Namibii a v Mali. Najít slony v poušti není úplně snadné, je nutné připojit se k týmu odborníků. Když už je ale najdete, prohlédnete si je dokonale a opravdu zblízka.

6. Národní park Tsavo v Keni

V Keni žijí desetitisíce slonů, největší koncentrace jich je v národním parku Tsavo. V jeho východní části můžete pozorovat nezvyklé červené slony, s velkou grácií se totiž válejí v místním narudlém prachu, jenž jim ulpívá na kůži.

7. Okolí thajského města Čiang Mai

Pozorovat domestikované slony, jezdit na nich, ba dokonce se něco přiučit o tom, jak obrovského tlustokožce trénovat. To všechno nabízí Thajsko. Ideální je k okolí městečka Čiang Mai ležící asi 700 kilometrů od Bangkoku.

A kde jste pozorovali slona vy?


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

Honza
Honza
V rezervaci Chinnar- jizni Indie, stat Kerala, ale i mezi vesnicemi v okoli Munnaru jsou rano casto videt:)
Lucka
Lucka

V Kambodži Sen Monouron. Doporučuji. Žádné ježdění a týrání slonů. Sledování v jejich přirozeném prostředí! Krmení a koupání s nimi. Naprosto jedinečný zážitek.. http://pribehyzasie.cz/sloni/

Dagmar
Dagmar

Také jsem se s nimi setkala na více místech - NP Masai Mara, Kenya,   NP Yala a sirotčinec Srí Lanka, Thajsko, Bali - jen vyřezávaní,dřevění, Indie pouze projížďka k pevnosti Fort Amber v Jaipuru a spoustu a spoustu vyřezávaných do kamene na chrámech.

Pavla
Pavla

Take jsem se s nimi setkala - NP Yala, sirotcinec Udawalawe a projizdka v Sigiriya Sri Lanka, jedinecny zazitek, doporucuji.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =