TOP TIPY

TOP 5 nejkrásnějších cyklotras

TOP 5 nejkrásnějších cyklotras

Každý si ideální dovolenou na kole představuje jinak. Vytipovali jsem pro vás pět hodně zajímavých cyklotras a i když je nazýváme "nejkrásnější", budeme se spíše těšit na vaše doporučení!1. Otago Rail Trail no Novém Zélandu

Bývalá železnice vedoucí z města Clyde do Middlemarch ležících na Jižním ostrově Nového Zélandu se proměnila v nádhernou cyklostezku téměř bez převýšení. Vede mezi nádherně zelenými kopečky posetými pastvinami stádami ovcí. Celý trail má 150 kilometrů a komplikací je snad jedině vítr. Když vítr nefouká zrovna do zad, dokáže cestu značně zkomplikovat. Hlavně pamatujte že není, kam spěchat. Držte se novozélandského modelu a spíše si užívejte okolní krajinu, dokonalé hospůdky a přátelské ubytování.

2. Cyklotrasa kolem zámků na Loiře ve Francii

Máte-li při cestováni na kole rádi i nějakou tu kulturní zastávku, vydejte se na cyklostezku vedoucí okolo francouzské řeky Loiry, konkrétně údolím „Val de Loire“. Neustále se budete pohybovat okolo řeky nádhernou venkovskou krajinou a přesto se nemusíte bát žádných drsných terénů. Tato cyklostezka totiž patří do tzv. Les Voies vertes, tedy sítě cyklostezek vedoucích sice po cestách, ale rozhodně bez automobilového provozu. Dokonale propracovanou síť cyklotras najdete ve všech regionech Francie. Třešničkou na dortu pak jsou neustálé výhledy na tolik oblíbené královské zámky. Určitě se v nejednom zastavíte a užijete si jejich atmosféru.

V sedle

3. Atlantic road v Norsku

Nejkrásnější cyklistický zážitek v Norsku si prý můžete užít na Atlantic road, která dokonce vyhrála hlasování o nekrásnější stezku v Norsku. Měří pouhých 60 kilometrů a v létě občas odrazuje poměrně vysokým provozem. I přesto ji ale Norové pobvažují za jednu z nejkrásnějších cest plnou kontrastů. Těšit se můžete na tiché lesy a močály i bouřlivé mořské živly. Atlantic road vede mezi městy Kristiansund a Bud.

4. Munda Biddi Trail v západní Austrálii

Krkolomný název znamená v jazyke domorodců "cestu lesem", celá se totiž vine mezi nádhernými eukalyptovými stromy. Trail je dlouhý 332 kilomentrů a vede z Mundaring do Colie. Těšit se ale můžeme na další rozšíření trasy, na jejichž konci by měla stezka vézt až do Albany. určitě vás naláká, že po cestě budete potkávat různé místnín živočichy, například klokany nebo vačice.

Každý má o cyklistice jinou představu

5. Jízda smrti v Bolívii

Silnice smrti se nachází nedaleko La Paz a jedná se vlastně o nejdelší možný sjezd na světě. Navíc trasa vede nádhernou přírodou. Během pětašedesáti kilometrů se dostane z La Cumbre ve výšce 4 625 m n. m. až do 1 200 m n. m. Převýšení je tedy extrémní. Tenhle zážitek je ale spíše pro milovníky adrenalinu než běžné cyklisty.

A jaké ckylostezky byste doporučili vy? Pište své tipy do diskuze pod článek.

CK KUDRNA

Chcete-li se vydat na dovolenou na kole, určitě si vyberete zcykloturistických zájezdů nabízených cestovaní kanceláří Kudrna. Ta nabízí cesty na kole nejen celou Evropou, ale třeba i Marokem nebo Indií.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

No jo. V České Republice jsou Rychlebské stezky určitě číslo 1. :)
Lednicko Valtický areál :-)
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =