RADY NA CESTU

Nejoblíbenější drogy světa

Nejoblíbenější drogy světa

 

Člověk je nesmírně vynalézavý, když se jedná o to, jak si zpříjemnit a užít život. Nejinak je tomu i s drogami, kterých jsme za tisíce let své existence vymysleli opravdu požehnaně. K některým se ale pořád vracíme.



1. Marihuana

Jestli je nějaká droga oblíbená opravdu na celém světě, tak je to jednoznačně marihuana. Pokud cestujete do Asie, připravte se na to, že vám jí budou nutit na každém kroku. Indičtí dealeři jsou totiž vyloženě neodbytní. Jelikož mají pocit, že každý Evropan prostě musí kouřit trávu, jsou schopni vás pronásledovat třeba i několik dní. Takhle se mi to stalo například ve Váránasí.

Největším producentem marihuany ve světě je Mexiko, brzy ho ale pravděpodobně předstihne Paraguay. V této relativně malé zemi se ročně vypěstuje přes 6 000 tun marihuany.

Africká droga Khat, SomálskoAfrická droga Khat, Somálsko

Svatý muž ze severní IndieSvatý muž z Indie

Doutníky, KubaDoutníky, Kuba

 

 

 

2. Hašiš

Druhé místo si jistě zaslouží hašiš, který je vlastně jakousi další „variací z konopí". Ten nejlepší hašiš prý také pochází z Indie, a to z Manali. Po celé Indii můžete vidět ony „svaté muže“ s turbany na hlavách provádějící duchovní „experimenty“ právě pokuřováním hašiše. Nejvíce hašiše pochází s marockého pohoří Ríf. Teprve v posledních desetiletích sem jeho výrobu přinesli hippie. Maroko prý zajišťuje celých sedmdesát procent evropské spotřeby Hašiše. Neoficiálně je dokonce pěstování konopí nejsilnějším hospodářským odvětvím země.

Svatí lidé nebo žebráci, severní Indie

3. Opium

Snad i úplný „drogový analfabet“ ví, že opium se získává z nedozrálých paliček máku. Nejvíc zelených makovic byste našli pravděpodobně v Afghánistánu, kde se podle odhadů vypěstuje až 8 000 tun opia ročně. Afghánistán proto drží opiová prvenství. Známý je i „zlatý trojúhelník“ tvořený Thajskem, Barmou a Laosem. V těchto jihovýchodních státech Asie se prý vypěstuje jen malé množství, ale za to se prý jedná ovůbe nejkvalitnější opium.

Autoři a čtenáři portálu HedvabnaStezka.cz připravují celou rubriku zabývající se drogami ve světě. Dovězte se více o nebezpečích spojených s drogami a podělte se s námi o vaše zážitky.

4. Kokain

Jižní Americe zase vládne rostlina jménem koka pravá, z níž lze získat populární drogu jménem kokain. Mezi kokainové velmoci patří například Peru, Brazílie, Mexiko či Venezuela. Úřady se snaží bojovat s drogovými gangy, které země ovládají, ale zatím spíše neúspěšně. Vydáte-li se například do Peru za drogovou turistikou, nejlepší možnosti pro nákupy jsou ve městečku Cuzco. V každém případě byste ale měli zvážit, jestli vám drogy stojí za případné posezení v chládku některé z drsných místních věznic.

5. Kat

Stejně jako Jižní Americe vládne kokain, Afrikou hýbe žvýkací kat. Zelené listy katy jedlé přežvykuje téměř každý Afričan. Tento stimulant je totiž ve většině afrických zemí naprosto legální. Navíc třeba v Keňi či Jemenu je kat nezbytně nutný pro udržení ekonomické stability země.

Podobnou drogou je asijský betel. Kvůli němu je většina veřejným míst ve Vietnamu či Indii doslova „obplivána“ dočervena.

A co vy a drogy? Napište nám své zážitky anonymně do diskuze.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

analfabet
analfabet

jj drogy ty jedou dneska no no jo no drogy nebrat no jo no drogy škodi mozku no jo no

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =