RADY NA CESTU

Mise přežít: Bear Grylls píše pro děti

Mise přežít: Bear Grylls píše pro děti

Světoznámý dobrodruh a spisovatel Bear Grylls vytvořil sérii čtyř dobrodružných knih pro děti s názvem Mise přežít. První, Zlato bohů, vydalo česky nakladtelství Jota.Beck Granger odjíždí na prázdninový výlet do Kolumbie. Jeho strýc, povoláním antropolog, ho vzal na návštěvu dona Rafaela de Castilla, potomka věhlasného cestovatele, který tvrdil, že objevil dávno ztracené zlaté město. Bohužel své tajemství si vzal s sebou do hrobu, kde spočívalo až donedávna...

Beckův strýc a don Rafael vědí, kde město hledat, alen ež ho stačí najít, oba jsou uneseni. Beck společně s donovými dětmi Markem a Christinou vyráží na nebezpečnou výpravu do kolumbijské divočiny, aby město našel a zachránil svého strýce. Po cestě musí stavět vory, bojovat s dravými peřejemi, tábořit podširým nebem a bránit své přátele před divokými zvířaty a dalšími nástrahami džungle...

Mimo zajímavý a napínavý děj objeví v knize malí čtenáři i spoustu zajímavých rad a tipů na to, jak přežít v drsných podmínkách. Dobrodružná kniha je určena dětem od devíti let a po jejím prvním dílu, Zlato bohů, budou následovat další tři příběhy malého Becka Grangera: Cesta vlka, Poušť škorpionů a Stopy tygra. První zmiňovaný už nakladatelství Jota připravuje.

O autorovi

Bear Grylls se narodil 7. června 1974. Studoval na Eton College a studium španělštiny zakončil na Londýnské univerzitě. Tři roky sloužil u britských speciálních jednotek SAS jako výsadkář. Mluví plynně anglicky, španělsky, německy, maďarsky a francouzsky a je držitelem černého pásku v karate. Má tři syny.

Sérii svých rekordů zahájil už ve 23 letech, kdy vyšplhal na Mount Everest a stal se nejmladším Britem, který ho kdy pokořil. Brzy navázaly další úspěchy: obeplul Velkou Británii a Arktidu, večeřel v horkovzdušném balonu ve výšce 7500 metrů, přeletěl na paraglidu přes vodopády Angel Falls ve Venezuele a také přes Himálaj. Díky svým zkušenostem se stal roku 2009 v pětatřiceti letech nejmladším vrchním skautem v historii anglického Skautského svazu. Doposud napsal 14 knih, v nichž se opírá o své pestré zkušenosti instruktora pro přežití a důstojníka speciálních jednotek SAS.


Knihu Mise přežít: zlato bohů vydalo nakladatelství Jota.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =