RADY NA CESTU

Do Laosu a Číny s Rough Guides

S novými či aktualizovanými průvodci z osvědčené řady Rough Guides se můžete podívat až do jihovýchodní Asie do státu Laosu nebo do Číny.Průvodce Čínou

Další novinkou mezi světoznámými průvodci Rough Guide se stala aktualizace průvodce po Číně, země s dlouhou tradicí a specifickou kulturou. Nakladatelství Rough Guide je svými turistickými průvodci proslulé, a to zejména díky jejich mimořádnému rozsahu, přesnosti, aktuálností i veselým a zajímavým stylem.

Výjimkou není ani více než tisíci stránkový průvodce Čínou. Civilizace této země se tři tisíce let vyvíjela stranou ostatního světa, bez zásahů zvenčí, svou vlastní logikou a dynamikou. Dnes se Čína stala nejpočetnějším a hlavně třetím největším státem světa. V poslední době prochází jednou z nejrychlejších a nejdramatičtějších změn, jaké kdy svět zažil – učí se novému způsobu obchodování, získává doposud neznámé kulturní návyky a lidé si zvykají na nevídanou architekturu megaměst jednadvacátého století.

I z těchto důvodů se Čína stává stále oblíbenějším cílem cestovatelů, kteří se ovšem stěží obejdou bez spolehlivého pomocníka, jako je průvodce Rough Guide. V něm kromě detailních map najdou podrobné popisy všech známých i neznámých zajímavostí, k jejichž návštěvě láká množství fotografií. Součástí knihy je i  poučený výklad o historii, životě místních obyvatel a jejich bohaté kultuře a zvycích.

Neocenitelnou pomoc průvodce nabízí při hledání ubytovacích a stravovacích zařízení, v nichž si vyberou nároční turisté i batůžkáři. Neocenitelné jsou také čínské transkripce místních jmen, názvů hotelů a restaurací.

Čína

 

Průvodce Laosem

Laos vám umožňuje  návrat do dávno zapomenuté Asie, do kraje nedotčené džungle, života lidí proslulých svým přátelstvím a do Vientiane coby nejpoklidnější metropole na zemi. Stejně jako ve všech další průvodích řady Rough Guides najdete i v Laosu užitečné informace o tradičních slavnostech, etnických skupinách a věhlasném chrámovém umění. Nechybí ani fascinující přehled historie jednoho z posledních komunistických států.

Průvodce doporučuje i několik typických zážitků: ledově chlazené Beer Lao v metropoli batůžkářů Vang Vieng, projížďku na lodi říční džunglí odlehlých severních provincií nebo výlet Ho Či Minovou cestou kolem starých válečných pozůstatků.

Laos


Oba průvodce vyydalo Nakladatelství JOTA. Více na www.jota.cz


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =