RADY NA CESTU

Sexuální obtěžování na egyptský způsob

Při večerní procházce jsem potkala Egypťana, který si přisedl na lavičku a zapojil se do debaty, již jsem vedla se svým krajanem. Bavili jsme se o egyptské mentalitě ...Lodka na Nilu

 

Abychom se sami přesvědčili, že nejsou všichni Egypťani stejní, pozval nás k sobě domů. Dopoledne naplánoval opalování a koupání v Nilu. Prý že vlastní loď, takže budeme moci jet, kam se nám zachce. Navrhl nedaleký ostrůvek, který, jak jsem zjistila, byl mezi domorodci velmi populární. Moc se mi nechtělo, protože jsem byla přesvědčená, že lže. Ostatně jako všichni kolem. Jen jsem pořád nemohla přijít na to, co po nás chce a o co mu jde.

Vyjížďka na loďce

Když se blížila hodina setkání, doufala jsem, že Mahmud nepřijde. Ale přišel. Trajektem jsme přejeli na druhý břeh Nilu, do vesnice New Gurna. Nejdříve jsme šli k němu domů, kde vyzvedl svého bratrance, a jeli jsme ve čtyřech. Bylo mi divné, že se ohledně lodi dohaduje s lidmi v přístavu, ale nevěnovala jsem tomu bližší pozornost. Po chvíli jsme nasedli na loďku a vyrazili. Bylo horko, takže jsem se vysvlekla do plavek a lehla si na příď. Následovala jsem tak všechny ostatní, kteří ale dali přednost stínu v lodi.

Loďka skákala po hladině a mě příjemně ochlazoval vítr a čas od času mě zkropila i voda. Když jsme dorazili k ostrovu, jako jediná jsem dala přednost opalování před koupelí ve studené a špinavé nilské vodě. Vlastně jsem byla příliš unavená na to, abych šla plavat. Usnula bych, kdyby se kolem mě nezačal motat bratranec našeho hostitele, Ali. Když začal pět ódy na moje tělo, věděla jsem, že bude problém. A taky byl.

Průhledný trik

Na zpáteční cestě jsem totiž usnula a když jsem se vzbudila, zjistila jsem, že jsme na loďce pouze dva – já a Ali. S úsměvem mi sdělil, že Mahmud šel s mým krajanem nakupovat, protože večer plánuje párty na břehu Nilu.

Kdybych měla na lodi svoje věci, okamžitě bych se vzdálila a čekala ve městě. Jenže kromě foťáku, pasu a pár liber jsem neměla vůbec nic. Jedinou možností bylo jít s Alim do Mahmudova bytu. Po příchodu jsem neustále těkala očima po okolí a hledala únikovou cestu pro případ, že by se něco stalo. Naštěstí před domem na poli pracoval zbytek rodiny, takže jsem měla jistotu, že by mě v případě nutnosti určitě někdo zachránil. Snad. Doufala jsem .. .

Tvrdošíjný ctitel

Ali mi nejdřív řekl, že je ženatý, dokonce mi ukázal fotky své ženy a dítěte. Byla to cizinka a opustila ho, čemuž se upřímně řečeno vůbec nedivím. Byla jsem unavená a proto, když se zeptal, co chci dělat, odpověděla jsem, že spát. Nevěřila jsem vlastním očím, když si lehl do postele a ukázal na několik málo desítek centimetrů vedle sebe. Nic jsem neřekla a lehla jsem si na zem. Následujících pár hodin bylo opravdovým peklem. Nejdřív mi začal chválit vlasy. Pořád mi na ně chtěl sahat, takže jsem se neustále oháněla a vysvětlovala mu, že je mi to nepříjemné. Potom se snažil hladit mě po ramenou a ve finále hladil i můj batoh, protože jsem ho nosila na zádech.

Kdykoliv si ke mně přisedl, posunula jsem se o něco dál, a v tomto duchu bylo celé odpoledne. Debatu uzavřel rozhodnutím, že s ním zůstanu v Luxoru a že mu vůbec nevadí, že mám ráda někoho jiného a on mě vůbec nezajímá. Jako by to nestačilo, začal blábolit „SEX GOOD IN EGYPT“ a „BABY NO PROBLEM FOR ME“. Měl neuvěřitelně zkažené zuby, jeho dech byl omračující a mohl fungovat místo uspávací injekce. A trik s dítětem už vůbec nezabral. Po tom jsem v dlouhodobém horizontu toužila doopravdy nejmíň.

Když šel Ali na záchod, popadla jsem batoh a byla jsem rozhodnutá odejít. Jakmile jsem ale vyšla ze dveří, uviděla jsem Mahmuda a svého známého. Rozhořčeně jsem jim vylíčila, co se stalo, a Mahmoud šel Alimu domluvit. Chtěla jsem jet do Luxoru, ale nakonec jsem se nechala přemluvit a zůstala jsem, což byla další velká chyba.

Poslední kapka

Zvláštní bylo, že v přítomnosti mého známého Ali najednou úplně zapomněl veškerou angličtinu a i Mahmud zarytě tvrdil, že Ali anglicky neumí. Krize vyvrcholila večer, při párty. Celá akce vypadala tak, že jsme seděli na břehu řeky a popíjeli takový hnus, jaký jsem jaktěživ neměla. Protože je pivo v Egyptě drahé, místní vymysleli takový trik. Koupí si dvě lahve – jsou pouze třetinkové, jiné jsem neviděla. Obsah jedné lahve smíchají s griotkou, která je levná. Říkají tomu sice griotka, ale je to nějaká domácí pálenice. Výsledná směs je odporná, ale člověk se po ní rychle opije. Tak se dostanou do nálady a pak si na chuť dají drahé pivo, aby měli alespoň ten pocit, že se zpili z něčeho drahého.

Jedinou pozitivní věcí byl noční, osvětlený Luxor. Z druhého břehu vypadal opravdu nádherně. Hrála hudba, u promenády kotvily obrovské lodě a drahé hotely svítily stovkami žároviček… Jak jsme tak seděli, zpozorovala jsem, že se oba Egypťané snaží opít mého známého. On to naštěstí zpozoroval také, a proto pití jenom předstíral.

Nedaleko místa, kde jsme seděli, rostla cukrová třtina. Cestou jsme si natrhali a zvláště já jsem se s ní cpala celý večer. Když jsme všechno snědli, Mahmud šel pro další. Ale samo sebou, že nechtěl jít sám. Neustále se snažil, abych zůstávala s Alim sama, i když jsem mu mnohokrát řekla, že je mi to nepříjemné. Bylo po půlnoci, a proto jsem navrhla, že bychom mohli jít spát. Oba muži byli očividně zklamaní, že jsou opilejší než já a můj známý dohromady, a proto souhlasili. Když Mahmud prohlásil, že je v jeho domě málo místa, a proto půjdu spát k Alimu, byla to poslední kapka.

A vzhledem k tomu, že jsem si Aliho nechtěla vzít, že nebyl žádný sex, že jsem mu řekla, že je prase se smrdutýma zubama, a můj známý mu odmítl věnovat Nokii 3310, spali jsme bez přikrývek na zemi, neměli jsme možnost osprchovat se, dojít si na záchod a ani si vyčistit zuby. A ještě po nás chtěli zaplatit veškeré skutečné výdaje a ještě další, ale ty už byly vymyšlené…


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

Andrea
Andrea

No... to, že je někomu nebylo "shůry dáno", bych ještě pochopila. Ale že se svojí blbostí ještě veřejně chlubí na cestovatelských stránkách, to už mi hlava nebere.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =