RECENZE RADY NA CESTU

Svět skončil, tak jsem jel: cykloputování Střední Amerikou Jana Evjáka

Svět skončil, tak jsem jel: cykloputování Střední Amerikou Jana Evjáka

Staré, léty prověřené kolo, chuť volně dýchat, svérázný cyklista a 4 289 kilometrů tropickou Střední Amerikou. V nové knize cestovatele Jana Evjáka budete mít možnost prostřednictvím fotek i poutavého vyprávění navštívit jedno z mnohamagických míst naší Planety.Můžete se ponořit do historie Mayů, procházet se po sopkách, horských a tropických lesích s barevnými květy a záhadnými živočichy, pod hladinou Karibského moře se setkáte s  korálovými útesy, spatříte zajímavou architekturu, pestré trhy, domorodé obyvatelstvo a mnoho dalších věcí, které vám vezmou dech, ať už svou krásou či nebezpečím. Nekonvenční a svérázný způsob cestování po Mexickém Yukatánu, Belize, Guatemale, Salvadoru, Hondurasu, Nikaragui, Kostarice a Panamě nabízí během 4289 kilometrů dlouhé cesty právě tyto zážitky. Co kapitola, to jiná země, jiné příběhy.

Autor projel hned několik zemíAutor projel hned několik zemí

Kniha cestovatele Jana Evjáka, vás seznamuje s jeho čtyřměsíční cykloexpedicí  Střední Amerikou, kterou podnikl v roce 2013. Nejednalo se o výpravu s přilnavými dresy plnými reklam, autor se chtěl jen a jen toulat, předem naplánovaná trasa byla načrtnuta v hrubém schématu a místa, která jej nejvíce přitahovala, spojovala zdánlivá osa, která vyplynula cestou a na niž se mohlo objevit a stát cokoli.

Není mnoho českých cyklocestovatelů, kteří by navštívili země Střední Ameriky. Ještě méně je těch, kteří o svém putování sepsali nějaké povídání a vydali ho knižně. Vlastně je jen jediný. Víťa Dostál, který projel na své cestě kolem světa v roce 1997 zeměmi: Panama, Kostarika, Nikaragua, Honduras, Salvador, Guatemala a Mexiko, ale ve své knize se o nich zmiňje jen letmo. V roce 2007, když absolvoval slavnu Panamerikanu, projel tyto země v obráceném pořadí. Ani při jedné ze svých cest však nenavštívil Mexický Yucatán a Belize jako Jan Evják. Ten navíc ve všech těchto zemích proniknul až do jejich nitra a pořídil jedinečné fotografie, které běžně cykloturisté ze svých cest nevozí. V knize je spousta praktických informací, které z jiných průvodců nevyčtete.

Na kole Střední AmerikouNa kole Střední Amerikou

Poutavý text a fotografie doplňují v každé kapitole i zajímavé informace o zemi, kterou právě „projíždíte“ - třeba o počtu defektů, či o tom, zda a je-li vhodné spát pod širákem. Příběhy i obrazem doslova nabitá kniha, ve které si na své přijde cestovatel dobrodruh, víkendový cyklista, milovník přírody i ten, kdo se rád zasměje cizím trablům.

Putování Střední AmerikouPutování Střední Amerikou


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =