KNIHY RADY NA CESTU

TIP NA ČTENÍ: Tři nové knihy pro sportovce a cestovatele

TIP NA ČTENÍ: Tři nové knihy pro sportovce a cestovatele

Pokud rádi při četbě čerpáte inspiraci na své cesty nebo hledáte nový koníček, zaujme vás náš výběr zajímavých titulů z e-shopu Knicentrum.cz.1. Christopher McDougall: Takoví normální hrdinové

Autor bestselleru Zrozeni k běhu se vydal do Středomoří, aby zjistil, že tajemství antických řeckých hrdinů jsou na Krétě stále živá a čekají na to, až budou moci proniknout do svalů a mysli rekreačních sportovců a budoucích hrdinů na celém světě. Poté, co Christopher McDougall uběhl ultramaraton v mexických Měděných kaňonech, našel další velké dobrodružství v rozeklaných krétských horách, kde skupina partyzánů během 2. světové války zosnovala troufalý únos německého generála přímo ze srdce nacistických okupačních sil. Jak mohli zchudlý umělec s mladým pastýřem a bohémským básníkem uvěřit, že se jim povede husarský kousek vyžadující takovou sílu a vytrvalost, a jak propašovali generála kolem tisíců nacistických pronásledovatelů, když se nemohli spolehnout skoro na nic jiného než na svou duchapřítomnost a odvahu?

Kniha Takoví normální hrdinové je víc než jen tajemstvím zahalený příběh o pozoruhodných lidech a lstivých plánech; je to i fascinující sonda do ztraceného umění hrdinů, která nás zavede z půlnočních ulic Londýna na brazilskou pláž za úsvitu, z coloradských hor na McDougallův vlastní dvorek v Pennsylvanii, všude tam, kde moderní sportovci pilují dávné dovednosti, aby byli připraveni na všechno.

Kniha Zrozeni k běhu čtenáře přesvědčila, aby dali vale běžeckému pásu, odhodili boty a vyběhli ven; stejně tak Takoví normální hrdinové inspirují k tomu, abychom vyšli z posilovny a začali sportovat v přírodě a vydali se vstříc vlastním hrdinským výkonům.

Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 328

Christopher McDougall: Takoví normální hrdinové

2. Milan Kůtek: Nordic running

Kniha s podtitulem Běh s holemi jako zdravější a efektivnější způsob běhání je zároveň první knihou na světě o celoročním běhání s holemi, které šetří především kolena a záda a je zdravější a bezpečnější než normální běh. Díky většímu výdeji energie jej využijí jak sportovci v tréninku, rekreační běžci, tak jedinci s nadváhou pro efektivní hubnutí. Autor přichází také s novým pojetím kondiční chůze s holemi, které je přirozenější než nordic walking. O svých zkušenostech s nordic runningem v knize hovoří řada známých osobností, např. Miloš Škorpil, Barbora Špotáková, Dalibor Gondík nebo Prof. Jan Pirk.

Ještě před napsáním knihy Milan Kůtek přenesl nadšení i na své okolí a za objev metody nordic runningu získal spolu s biomechanikem Alešem Tvrzníkem v roce 2012 dokonce evropské ocenění (European Athletics Innovation Awards), v roce 2015 se pak stal mistrem ČR v nordic runningu v kategorii M40+.

Nakladatelství: Smart Press
Počet stran: 112

Milan Kůtek: Nordic running

3. Petr Freiwillig, Marie Homolová, Petr Bažant: Historická města Čech a Moravy

Historická města Čech a Moravy je krásná a obsáhlá kniha pro všechny milovníky historie a kultury. Na publikaci se podílel kolektiv autorů, který zastupují autoři Petr Bažant, Petr Freiwillig a Marie Homolová. Kniha zavede čtenáře do měst s nezaměnitelným geniem loci. Najdete jich zde více než čtyřicet, všechna se vyznačují cennými historickými památkami, neopakovatelnou atmosférou a architektonickými perlami. V ulicích a za dveřmi měšťanských domů i zámků se psala historie naší země.

Výpravná obrazová publikace obsahuje hesla věnovaná jednotlivým památkám a zajímavostem měst Čech, Moravy a Slezska, která jsou vyhlášena památkovými zónami.

Nakladatelství: Readers Digest Výběr
Počet stran: 520

Petr Freiwillig, Marie Homolová, Petr Bažant: Historická města Čech a Moravy


logo KNIHCENTRUM.CZ

Všechny tyto knihy můžete koupit na webu KNIHCENTRUM.CZ. KNIHCENTRUM.CZ je internetové knihkupectví, které působí na českém trhu od roku 2009. V nabídce má přes padesát tisíc knih skladem se slevami až 90%. Specializuje se hlavně na knihy, ale nabízí také hry, hračky, e-knihy, audioknihy na CD, papírenský sortiment a knižní bazar, kde najdete zcela nové knihy poškozené pouze manipulací ve skladu nebo při transportu.

 


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =