RADY NA CESTU

Přečtěte si, kam a s čím do výšky nad 6000 m v novém magazínu Svět outdooru 1/2014

Přečtěte si, kam a s čím do výšky nad 6000 m v novém magazínu Svět outdooru 1/2014

Pokud vás nelákají vysoká a daleká pohoří, není čeho se bát! Díky rekornímu počtu 76 stran se můžete těšit na nezmenšenou porci zajímavých rozhovorů, reportáží a aktualit ze světa outdooru. Povídání Máry Holečka o expedici v Antarktidě, rozhovor s highlinerkou Ančou Kuchařovou a velký článek Specialisté mezi batohy jsou jen zlomkem toho, co nové vydání magazínu Svět outdooru nabízí.Možná nevíte, že výstupu do výšky 6000 m není třeba se tolik bát, pokud máte dost natrénováno a máte dostatečné zkušenosti z nižších hor. V novém čísle tištěného magazínu Svět outdooru se dozvíte o potřebném vybavení, o tréninku, expediční stravu přibližuje Radek Jaroš a máme pro vás i tipy, kam do takových výšek nejlépe vyrazit.

Kromě nové grafiky s většími fotografiemi byl přepracován také obsah, který je nyní přehlednějšíKromě nové grafiky s většími fotografiemi byl přepracován také obsah, který je nyní přehlednější

Pokud vás velehorské výšiny nelákají, můžete zůstat na úrovni mořské hladiny s expedicí Petra Majora na kajaku kolem Skandinávie, vydat se do výšky desítek až stovek metrů nad zem s highlinerkou Ančou Kuchařovou, nebo se zúčastnit antarktické expedice Marka Holečka a také si přečíst o plánech Tomáše Petrečka, jeho parťáka pro dokončení prvovýstupu na Gasherbrum. Z dalších článků o vybavení nejdete třeba přehled specializovaných batohů nebo exkluzivní info o vyhřívaných botách Radka Jaroše.

Patnáctitisícový náklad prvního letošního čísla je právě na cestě do outdoorových obchodů i na další distribuční místa a koncem týdne bude k dispozici zcela zdarma k volnému odběru.

 


STÁHNOUT ELEKTRONICKOU VERZI SVĚTA OUTDOORU ZDE


Anča Kuchařová se rozpovídala o highline a svém nedávném tripu do YosemitAnča Kuchařová se rozpovídala o highline a svém nedávném tripu do Yosemit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co si určitě přečtete na celkem 76 stranách (rekordní počet stran!) nejnovějšího magazínu Svět outdooru?

Články o vybavení

Speciální vybavení a zkušenosti pro cesty nad 6000 m popisuje článek 13 vysokohorských fíglů, dále už zmiňovaná strava podle Radka Jaroše v článku Hlad i přejídání nebo přehled vývoje bot pro vysoké hory nazvaný Šestikilometrové boty. Batohům je věnován článek Specialisti mezi batohy. Pravidelné krátké recenze vybavení nabízejí redakční pohled na novinky, které jsme mohli před vydáním tohoto čísla v rukou.

Expedice

Jak dopadla úspěšná expedice Marka Holečka v Antarktidě a kdo udělal první Stopy na Samici milé? Co bylo největším překvapením ve vybavení pro Petra Majora na seakajakové expedici S pádlem kolem Skandinávie? Čtěte články rubriky Expedice.

Osobnosti

V prvním čísle představujeme dvě zajímavé osobnosti. První je highlinerka Anča Kuchařová, která jako první Evropanka přešla obě highline Lost Arrow Spire v Yosemitech. Druhou osobností je úspěšný účastník závodů Adventure Race Tomáš Petreček, který se připravuje na expedici s Markem Holečkem s cílem dokončit prvovýstup na Gasherbrum I.

Cesty, běhání a trénink

V článku Daleko a vysoko se dozvíte několik tipů na vysokohorské cesty nad 6000 m. Konkrétně například Nevado Sajama (6652 m) v Bolívii nebo Muztagh Ata (7546 m) v Číně.

O rubrice běhání se Pavel Paloncý zpovídá v rozhovoru o běhu Napříč Británií a známý moderátor Martin Veselovský se svým parťákem Miroslavem Čepickým nabízejí  svůj pohled na horské maratony v rozhovoru Sáhl jsem si na dno. Článek o tréninku s názvem Kondiční quatro je zaměřen také do výšek nad 6000 m.

 

Otestovali jsme tři nové čelovky (Led Lenser H7R.2, Fenix HL 22, Silva Ninox II) a dalších 13 výrobkůOtestovali jsme tři nové čelovky (Led Lenser H7R.2, Fenix HL 22, Silva Ninox II) a dalších 13 výrobků

Petr Paloncý sepsal své zážitky ze 430 km dlouhého ultratrailového závodu napříč BritániíPetr Paloncý sepsal své zážitky ze 430 km dlouhého ultratrailového závodu napříč Británií

Poradíme, na co nezapomenout při balení na expedici nad 6000 metrůPoradíme, na co nezapomenout při balení na expedici nad 6000 metrů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak magazín získat

V elektronické podobě můžete celý magazín Svět outdooru stáhnout na našich stránkách ve formátu pdf. Kdo dává přednost tištěné verzi, musí si magazín pohlídat v outdoorových obchodech a na dalších místech, zde je seznam distribučních míst. K dostání na uvedených místech by Svět outdooru měl být (v závislosti na rychlosti pošty) k dostání koncem tohoto týdne.

Předplatné Světa outdooru za 79 Kč na rok

Magazín Svět outdooru je zdarma a rozesíláme ho odborníkům a registrovaným příznivcům aktivního přístupu k outdooru. Informace a zkušenosti nejen o vybavení v něm najdou všichni, kdo se vydávají na cesty, túry, treky a expedice. Magazín dostává poštou na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na více než 200 distribučních místech, odebírá ho pro své spolupracovníky Horská služba a Klub českých turistů.

Pokud máte zájem dostávat magazín v tištěné podobě hned po vyjití přímo do vlastní schránky, je možné si předplatit roční poštovné pro čtyři čísla jen za 79 Kč vyplněním jednoduchého formuláře. Pokud máte zájem Svět outdooru distribuovat, na mailové adrese redakce je možné domluvit zařazení mezi distribuční místa. Na této adrese lze najít nejbližší místo, kde bude Svět outdooru v nejbližších dnech k dispozici.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =