Nutno podotknout, že už za pouhé rozmlouvání s dealerem, o kterém ani nevíme, že dealer je, se můžeme ocitnout na policejní stanici a za případný nákup kokainu si jít na pěkně dlouhou dobu sednout do chládku. Asi nejvíce turisticky vyhledávaným místem pro nákup kokainu je Cuzco, kde to večer na náměstí vypadá podbně jako u nás na Václaváku, jen stím rozdílem že na rohách ulic nepostávají černoši, ale Peruánci, Brazilci či jiní dealeři. Stejně tak s nimi je venku přes celou noc docela velké množství policistů.
Když už, tak opatrně
Pokud už se rozhodnete si něco pořídit, tak je samozřejmě nejlepší, když máte peruánské známosti, které vám popřípadě někoho doporučí. Což znamená, že koupíte většinou za dobrou cenu dobrou kvalitu. Jde jít i do rizika a koupit něco na samotné ulici, ale musíte si dávat pozor jak na policii, tak opravdu i na to, s kým jednáte. Konkrétně v Cuzcu nejspíše platí nepsaná domluva mezi jednotlivími dealery a policií. Pokud potom, co něco koupíte, neřvete na celé náměstí radostí, jakej je to super business, co jste právě uzavřeli, nechají vás muži zákona na pokoji. Ale viděl jsem také jednoho Francouze, jak ho rovnou sbalili a odvezli. Pokud jste dívka, může se vám stát, že vás v klubu či na discotéce osloví jeden např. z izraelských či jiných teenagerů, co vám bude nabízet kokain zadarmo a bude vás zvát domů na párty. Tyto párty jsou sice vyhlášené a luxusní, ale neriskoval bych to. V klubech je požívání kokainu na denním pořádku. Na pánských záchodech si už jen všichni po tom co vylezou s kabinky jen kontrolujou nos. Na druhou stranu je to opravdu levnější než celou noc pít piva.
Další logická rada, která vás určitě všechny napadne je ta, že vývoz jakýchkoli drog z Peru je učiněná sebevražda, protože z vězení se už asi nedostanete. Opravdu si dejte pozor co máte v baťohu a to včetně koky, která je v Peru legální. Sám jsem strávil v Limě před odletem 45 minut policejním výslechem a kontrolou zavazadel.
Děkujeme za příspěvek našemu čtenáři.