RADY NA CESTU

Drogy v Etiopii: chat, pivo a marihuana

Marihuana

V Etiopii koupíte marihuanu prakticky všude. V Addis Abebě, Gondaru, Bahir Daru ... Její užívání je oficiálně zakázáno, ale tolerováno. Nikdo vám však trávu nebude nabízet, museli byste se na ni vyptat.

Jen v Lalibelle, svatém městě, vás nejspíše budou informovat, že nic takového se zde nevede.

Zato jižně od Addis Abeby je městečko Shashemene, kde žijí přistěhovalci z Jamajky. Zde vás budou aktivně oslovovat a nabízet vám údajně nejlepší marihuanu v Africe. Přinejmenším je její kvalita o 100% vyšší než ta ze severnějších etiopských měst.Chat

Tato mírná droga je rozšířená ve východní Africe a Jemenu. V Etiopii se vyslovuje "čat", na rozdíl o jemenského "kat". Listy chatového keře se po hrstech žvýkají, šťáva se vycucá a listí poté vyplivne. Chatové seance trvají hodiny a účinek je podobný několika silným kávám. (Podrobně o chatu, jeho účinku a způsobu užívání se dočtete v kapitole Drogy v Jemenu). V Etiopii se chat pěstuje hlavně ve východních provinciích v okolí Hararu, koupit se však dá i v jiných oblastech.

Po kávě je chat druhým největším exportním artiklem země.

Pivo

Protože Etiopany naušili pivo vařit Češi a postavili zde i několik pivovarů, pivo v Etiopii je nejlepší v celé Africe! Dostanete zde i  klasický český ležák.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

Cannabis, Marihuana, Novinky, Zajímavosti, Video !!!
Cannabis, Marihuana, Novinky, Zajímavosti, Video !!!

www.hemphouse.cz ...mrkněte !
Zarax
Zarax
To s tím pivem jsem netušil :D Tak to se tam musím podívat, zda pokračují v naší tradiční výrobě a i ten qat bych chtěl vyzkoušet :)
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =