RADY NA CESTU

Couchsurfing aneb bydlet ve světě zadarmo

Kromě bivakování ve stanu u cesty nebo v lese je ještě jedna možnost, jak na cestách spát zdarma. Můžete se stát členem některé z internetových komunit, které si vzájemně poskytují ubytování zdarma.Největší sociální síť pro výměnu ubytování má dneska přes 2 170 000 členů ve 232 zemích. Registrace vyžaduje jen několik údajů a fotografie. Členové této „globální vesnice" domlouvají ubytování a setkání skrze webové stránky. Jako couchsurfer můžete využívat přespávání po celém světě, můžete ho však i nabízet cizincům. Máte výbornou možnost k opravdovému seznámení se s cizí kulturou a blízkému poznání lidí, navíc ubytování zadarmo může výrazně snížit váš rozpočet. Pokud potom někdo přijede k vám, máte šanci projít se po krásách naší země a být cizincům průvodci. V současnosti si můžete vybrat z těchto organizací: Couchsurfing.org, HospitalityClub.org, Servas.org, Pasportaservo.org.

Jak to funguje? Většinou se prostě zaregistrujete a poté se vám začnou hlásit lidé, kteří by na cestách světem rádi využili vaší pohostinnosti a přespali u vás doma. A to samé můžete udělat vy a podívat se, jestli v místech, kam jedete není tato možnost. Samozřejmě můžete kdykoliv kohokoliv odmítnout. Většinou se neplatí žádný členský příspěvek. Funguje to opravdu dobře, znám dokonce lidi, kteří na cestě kolem světa každou noc spali tímto způsobem.

Zde jsou odkazy na ty největší komunity:

www.hospitalityclub.org

 

www.couchsurfing.com

www.pasportaservo.org

www.globalfreeloaders.com

www.stay4free.com

Vyzkoušet můžete také některou z těchto organizací:

Ženy ženám - www.womenwelcomewomen.org.uk
Lesbičky a gayové sobě - www.lghei.org
SERVAS - www.servas.org

 

Máte zkušenosti s couchsurfingem? Podělte se s ostatními o názory, zážitky a tipy.Pište je do diskuse pod článkem.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

Diskuse

Ahojky,
s kamarádkou jsme dorazily do Heraklionu a sháníme nějaké ubytování pro začátek, chceme si tu najít práci na hlavní sezónu, nejlépe v okolí Heraklionu?
Oloupana_mandarinka
Oloupana_mandarinka

Ahojda:), jak myslite, ze je lepsi se do couchsurfingu zaregistrovat? Pomoci FB nebo pres email? Pres FB je to asi pro pripadne hostitele lepsi proveritelnost me osoby, ale z nejakeho duvodu mi to hlasi chybu. Takze asi budu muset zvolit cestu pres email. Myslite ze to nejak snizi me sance na ubytovani? :D:D

king
king
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =