RADY NA CESTU

Cesto-faktopisné knihy cestovatelky Dany Trávníčkové

Dana Trávníčková procestovala celkem 115 zemí všech světadílů. Považuje za svou cestovatelskou povinnost se o vše, čím se cestováním obohatila, podělit se těmi, kteří mají zájem se o světě za naším obzorem leccos dozvědět.Dělá to jednak už po mnoho let prostřednictvím svých věcně psaných cestopisů na www.danytravel.cz.Od roku 2012 pak předkládá podstatně víc ve svých cesto-faktopisných knihách, které jsou poučným a současně poutavým a čtivým druhem literatury faktu. Týkají se vždy historicky a kulturně ucelené části světa s jejím jedinečným příběhem. Poskytují celkový pohled na danou končinu z hlediska přírody, kultury, historie a etnik. Proloženo vlastním cestovatelským prožitkem a doplněno stovkami fotografií z autorčina mnohaletého systematického poznávání světa.

Kniha Dany Trávníčkové

Mírnou cenu vázaných celobarevných knih na velmi kvalitním papíru dociluje tím, že je vydává přes vlastní nakladatelství Dany Travel.

První cesto-faktopisnou knihou byl v roce 2012 vydaný „Sen o Tichomoří“ o čarovných končinách Polynésie, Melanésie a Mikronésie s předmluvou cestovatele Ing. Miroslava Zikmunda, který také knihu slavnostně uvedl – viz na webu. (160 stran, přes 300 fotografií a názorných mapek.)

V říjnu 2013 následovala kniha druhá: „Jižní Amerikou na Konec světa a pak dál do Antarktidy“, která přináší jednak dramatický příběh Jižní Ameriky. To, co se tam za pouhých pět set let od „objevení“ Ameriky událo, nemá jinde obdoby. A úchvatná Antarktida, tak to už je vůbec svět sám pro sebe, naprosto odlišný od všech ostatních světadílů. (224 stran, přes 400 fotografií a názorných mapek.) Slavnostně ji do světa poslal cestovatel Jiří Kolbaba. Pokud se nic nepředvídaného nestane, budou další cesto-faktopisné knihy následovat.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =