RADY NA CESTU

Noví průvodci nakladatelství Jota se zaměřují na Francii

Nakladatelství Jota vydává české překlady světoznámých průvodců Rough Guides. Tentokrát vyšly v češtině tři knihy zaměřené na francouzské oblasti - podrobný průvodce celou zemí, průvodce Burgundskem a údolím Loiry a v neposlední řadě také průvodce Korsikou.Francie

Již třetí aktualizované vydání průvodce po jedné z nejkrásnějším zemí Evropy je rozdělen do sedmnácti přehledně uspořádaných kapitol zhruba odpovídajících administrativnímu členění země. Úvodní část nabízí všeobecné seznámení se zemí a také tipy na místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít. Ve všeobecných informacích se dozvíte mnoho užitečného o možnostech cestování, ubytování a stravování, ale také třeba nebezpečích, jež vás mohou čekat při výpravách do hor.

V místopisné části najdete podrobné popisy jednotlivých oblastí, velkých měst s množstvím památek a turistických atrakcí i malých zapadlých vesniček lákajících rázovitostí a klidem. Nechybí tu seznamy ubytovacích a stravovacích zařízení pro náročné i spořivé turisty – vždy samozřejmě s adresami, aktuálními telefonními čísly a stručným hodnocením přímo od autorů průvodce – ani rady, kde nejlépe nakoupit nebo se pobavit. Samozřejmostí jsou informace o dopravě a důležitých kontaktech.

Francie

Burgundsko a údolí Loiry

Druhý z nově vydaných průvodců se specializuje na jedny z nejkrásnějších regionů Francie. Klidné Burgundsko je jednou z nejbohatších částí současné Francie, údolí Loiry zase jedním z jejích nejpříjemnějších regionů. Mají za sebou slavnou historii, která se výrazně podepsala na jejich podobě, žijí zde pohostinní lidé a nabízejí mnoho příležitostí pasivního i aktivního odpočinku.

Burgundsko

Korsika

Středozemní ostrov Korsika rovněž spadá pod správu Francie. Jemu je věnován další z řady nových průvodců. Aktualizované vydání přináší množství informací o nejznámějších přírodních skvostech tohoto středomořského ostrova, jako jsou Korsický přírodní park, opuštěné pláže, průzračné řeky s hlubokými tůněmi, prastaré lesy majestátních borovic laricijských, přírodní rezervace Scandola a mnohé další. Informuje také o malebných korsických městech a vesnicích na pobřeží i ve vnitrozemí.

Korsika

Všechny průvodce můžeme vřele doporučit díky jejich odbornosti (najdete informace o historii i přírodním bohatství), podrobnosti a praktickým radám.


Všechny průvodce můžete zakoupit na www.jota.cz.


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =