RADY NA CESTU

Sen o Tichomoří: Nová kniha cestovatelky Dany Trávníčkové

Sen o Tichomoří: Nová kniha cestovatelky Dany Trávníčkové

Dana Trávníčková patří k těm lidem, kteří v sobě mají takzvaný cestovatelský gen. Poznala země všech kontinentů, a přece nade vše miluje, jak říká, „jednu malou zemi uprostřed Evropy“.Pro Danu Trávníčkovou je cestování celoživotní drogou: „Touhu cestovat jsem v sobě měla zakódovanou asi odjakživa. Četla jsem nedávno v National Geographic, že někteří lidé mají v sobě dokonce jakýsi „cestovatelský gen“. Je-li tomu tak, pak mezi ně asi patřím. Ta touha, to puzení zjistit, co je za sedmero horami a sedmero řekami, v člověku prostě je, to se těžko vysvětluje. Cestování je navíc úžasná škola života. Pomáhá kromě jiného k nadhledu nad malichernostmi a také pochopení, že hlavní, co v životě manažujeme, je náš vlastní život, a ne náš podnik." Nadšená cestovatelka už navštívila 115 zemí všech kontinentů.


Fotografie Dany TrávníčkovéFotografie Dany Trávníčkové

Cestovatelka Dana TrávníčkováCestovatelka Dana Trávníčková

Dana objevila země všech kontinentůDana objevila země všech kontinentů

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Jednou z fascinujícíh míst je pro ni Tichomoří. O tomto omamujícím kuse světa se strhujícími příběhy jeho osidlování a vzniku úžasné kultury v nádherné přírodě napsala knihu Sen o Tichomoří. Jde o osobitý žánr “cesto-faktopis“. který podává čtivou a poutavou formou přehled komplexu polynéských, melanéských a mikronéských ostrovních států, roztroušených na skoro polovině zeměkoule v nekonečných vodách Tichého oceánu.

Knihu lze koupit ve většině knihkupectví, je k dostání v mnoha internetových obchodech a lze ji koupit i přímo od autorky na www.danytravel.cz.

Přináší pohled na zdejší lidské kultury a etnika, na historii i současnost, a to v potřebných souvislostech. Vše proloženo vlastními zážitky autorky z celkem šesti výprav do této části světa, se 300 doprovodnými fotografiemi a mapkami a s předmluvou cestovatele Ing. Miroslava Zikmunda.

V Tichomoří byla autorka už šestkrát. Samotné cestování je prý ale jen jednou ze tří etap - přípravy, realizace cesty a dokumentace. „Důležité je příprava. Na druhé straně – bez dokumentace zase ztrácí jakýkoli projekt smysl a platí to i pro projekt cestovatelský. Každou cestu, kterou jsem kdy podnikla, jsem si po návratu vždy uložila do “externí paměti”. Kdysi to bylo formou zápisků do alb s fotografiemi, od roku 1998 pak zcestopisy na internetu. Jedině tak je možné si vzpomínky z paměti nevymazat a podle potřeby se k nim vracet."


CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =