KALENDÁŘ AKCÍ

Cestovatelský festival GO Kamera

Kategorie - Festival

Datum: 19.01.2017 – 22.01.2017

Místo konání: brno

Kraj: JihomoravskýSlavíme 2O let! Ve dnech od 19. do 22.ledna 2017 se uskuteční již dvacátý ročník populárního cestovatelského festivalu GO KAMERA, který tradičně pořádá CK LIVINGSTONE. O své nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest se podělí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů, fotografů a dobrodruhů. GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava s více než 50 účinkujících.

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří i několik zahraničních hostů. Své cesty přiblíží německý dobrodruh Bruno Baumman, který přešel sám pěšky jako úplně první člověk na světě novou cestu skrze mrtvou zónu pouště Gobi a je považován za „Messnera pouště“. V nadcházejícím ročníku se bude věnovat tématům Hedvábná stezka a Himálaj. Na festival zavítá i rakouský záhadolog Güther Schermann, který se aktivně věnuje odkrývání tajemství kruhů v obilí, a svou životní pouť představí i uznávaný anglický horolezec Mick Conefrey. O úspěchy posledních let se také podělí i Radek Jaroš, jenž představí svůj mimořádný projekt Koruna planety. Festival je doprovodným programem veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR a vstupenka na festival současně otevře i brány víkendového výstaviště.

Ústředním tématem je tentokrát Brána Himálaje. Tematické výstavy Rudolfa Švaříčka, Brontosaurů v Himálajích a Tomáše Beránka z Namasté Nepál Vás přeladí na neopakovatelnou atmosféru zemí v podhůří nejvyššího světového pohoří. Další doprovodné výstavy budou diváky lákat do Kongresového centra, v němž se mimo jiné expozičně představí cestovatelská legenda Miloslav Stingl, i na hlavní veletržní plochu, kde si budete moci prohlédnout nejdelší papyrus světa.

V rámci festivalu jsou vyhlášeny již tradiční soutěžní kategorie: nejkrásnější cestovatelská fotografie, cestovatelský film a kniha o cestování. Na nejlepší čekají ceny od našich partnerů v hodnotě 20.000 Kč. Vyhrát můžete také zájezd do INDIE s CK LIVINGSTONE!

Program doplňuje řadu dalších hostů a zajímavých témat - podrobný rozpis celé akce i soutěží najdete na WWW.GOKAMERA.CZ

 

Organizátor: GO kamera