Blízký východ -  Izrael - Jordánsko - hraniční přechody

Ahoj, prosím vás víte někdo, jestli je to pravda? Jordánské vízum: 40 JOD / 1.260 Kč (při přechodu v Ejlatu je nutné vyřídit předem na ambasádě v Praze), nebo stačí až na hranici?Má někdo aktuální zkušenost?


Děkuji

Michal
Michal

Ahoj, chystá se někdo do izraele od 19.12 do 23.12 ?


Děkuji, Michal

Martina
Martina

Ahoj a moc díky. Asi si půjčíme auto, minibus riskovat nechci. Mám dotaz - je bezproblémové jet do Wadi Rum na blind (s přenocováním)? Ze dvou kempů mi totiž neodpověděli....

Khamila
Khamila

Martino, od hranic jedine taxik, do Wadi Rum stoji 35JD,


z Wadi Rum to Petry brzy rano jezdi miniautobus, to musis rict v tvem kempu a oni ti zamluvi misto, byva to docela plne.


Jinak taxik a ten stoji take 35JD. Miniautobus nevim, mam za to ze 9JD?

Martina
Martina

Ahoj cestovatelé. Jedu přes Silvestra do Eilatu a chtěla bych třídenní výlet do Jordánska - Wádí Rum a Petra. Jezdí od jordánský hranic nějaký autobus do Wádí Rum nebo musíme jen taxíkem? Jede nás totiž pět, čímž pádem bychom museli mít dva taxíky. Chtěla bych ušetřit... Díky za zprávu pokud někdo víte.


Martina

Khamila
Khamila

Zkusenosti mam jen s prechodem z Israele do Jordanska. Ale opacnym smerem by to melo byt stejne, jedine pocitej s vyslechem na israelske strane, jako co tam budes delat, co jsi delal v Jordansku, jak dlouho jsi tam byl atd. Na jordanske strane vyslechy nejsou.


Razitko israelske nedostanes do pasu, davaji listek na ktery daji razitko. Jordanci, tem bys mel rict, aby ti nedavali razitko do pasu, pokud to jde tedy. Mozna ano.


Jinak platis asi nejak 10JD vystupni poplatek, kolik za vizum do Israele nevim. Letela jsem do Tel Avivu tenkrat a neplatila nic. Vizum dostala na ten papirek, ktery jsem tedy mela v pase. Ale pak jsem platila nejak 105 ILS pri vystupu z Israele.

CESTOVATELSKÉ ZAJÍMAVOSTI

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   =